1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ekmek İsrafına Karşı Kampanya

Ekmek İsrafına Karşı Kampanya

Ekmek İsrafına Karşı Kampanya
A+A-

Akçakoca Toprak Mahsulleri Ofisi Akçakoca Şube Müdürü İbrahim Ağmil, Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak'ı makamında ziyaret ederek Ekmek İsrafına karşı açılan kampanyaya destek istedi. Akçako

Akçakoca Toprak Mahsulleri Ofisi Akçakoca Şube Müdürü İbrahim Ağmil, Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak'ı makamında ziyaret ederek Ekmek İsrafına karşı açılan kampanyaya destek istedi.
Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak'ı makamında ziyaret eden Akçakoca Toprak Mahsulleri Ofisi Akçakoca Şube Müdürü İbrahim Ağmil, ekmek israfının önemine değinerek "Günde 37 milyar adet üretildiğini 2 milyar adetin ise israf ediliyor. Bu da 1,5 Milyar TL demektir. Bu israfın önüne geçemezsek bile en azından bu israfı azaltmaya çalışılması gerekiyor. Bu israfın yüzde 10'u 150 milyon dolar eder buda 6 tane Düzce Özel İdaresinin bütçesine bedeldir. Bu konu çok önemli bir konu" diye konuştu.
Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak, Ekmek israfına karşı açılan kampanyayı yürekten desteklediklerini belirterek "Bu çok önemli bir konu. Ancak bu bir kültür meselesi. Ekmek konusunun teknik bir çözümü lazım. Ya ekmeğin çapı veya gramajı küçülecek. Türk toplumunun tüketimine göre bilimsel bir çalışma gerekiyor. Ve ekmeğin bayatlamaması içinde bir teknoloji gerekiyor. Bu konuda büyük bir araştırma yapılması gerekiyor. Korkunç rakam söz ediliyor. Muhakkak bu konuda herkesin bilinçlendirilmesi gerekiyor" dedi.
(TT-AY)

02.02.2013 10:43:05 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT