1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Eğitimde En Büyük Pay Taşköprü'nün

Eğitimde En Büyük Pay Taşköprü'nün

Eğitimde En Büyük Pay Taşköprünün
A+A-

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesine, 2013 yılı içerisinde iki okul, bir yurt, 8 derslik, 1 kafeterya ile 1 yemekhane ek binası yapılacağı bildirildi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan İlçe Milli Eğitim

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesine, 2013 yılı içerisinde iki okul, bir yurt, 8 derslik, 1 kafeterya ile 1 yemekhane ek binası yapılacağı bildirildi.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, 2013 yılı için Milli Eğitim bütçesinden, il genelindeki en büyük payın Taşköprü'ye ayrıldığını ifade etti. Bağçacıoğlu, ayrılan bu bütçe ile 12 derslikli bir imam hatip orta okulu, 16 derslikli bir kız meslek lisesi, 200 kişilik bir yurt, Fatih İlkokulu'na ilave 4 derslik ve kafeterya, Seka İlk ve Orta Okulu'na ise 4 derslik ve yemekhane için ek bina yapılacağını sözlerine ekledi. Bahçacıoğlu hayata geçecek olan Bu projelerle ilçede eğitim adına sıkıntıların çözüleceğini "Fatih İlkokulu'na yapacak ek binayla Belediye İlkokulu'nu buraya taşınmasının hedeflendiğini. Belediye Ortaokulu'na da o bölgenin öğrencisini yönlendirerek Bahri Alp Ortaokulu'nun yükünü azaltmayı planladıklarını ifade etti. Bahçacıoğlu, kaynağın ayrılmasında emeği geçenlere de ayrıca teşekkür etti.
(AD-SA)

05.02.2013 13:04:29 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT