1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Eğitim Sen'in 18'inci Kuruluş Yıldönümü Açıklaması

Eğitim Sen'in 18'inci Kuruluş Yıldönümü Açıklaması

Eğitim Senin 18inci Kuruluş Yıldönümü Açıklaması
A+A-

Eğitim Sen'in kuruluşunun 18'inci yıldönümü dolayısıyla yazılı açıklama yapan Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Ali Ekber Baytemur, "Eğitim Sen sadece sendikal hakların değil, aynı zamanda demokrasi müc

Eğitim Sen'in kuruluşunun 18'inci yıldönümü dolayısıyla yazılı açıklama yapan Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Ali Ekber Baytemur, "Eğitim Sen sadece sendikal hakların değil, aynı zamanda demokrasi mücadelesinin de öznesi olmuştur" dedi.
"Eğitim Sen 18 yıllık tarihinde sadece sendikal hakların değil, aynı zamanda demokrasi mücadelesinin de öznesi olmuştur" diyen Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Ali Ekber Baytemur, şu ifadeleri kaydetti:
"Eğitim Sen, tüm antidemokratik uygulamalara, toplum üzerindeki baskılara, her türlü ayrımcılığa karşı mücadele etmeyi kendisine görev bilmiştir. Sendikal mücadelenin önündeki her türlü yasal ve fiili engelin ortadan kalktığı, farklı kimlik ve kültürlerin kendilerini özgürce ifade edebildiği bir Türkiye yaratılması için mücadele etmeyi her zaman önemsemiştir. Eğitim ve sağlık başta olmak üzere, kamu hizmetlerinin hızla ticarileştirilmesine, özelleştirmelere, esnek güvencesiz ve angarya çalışma uygulamalarına iş güvencemizin kaldırılmak istenmesine karşı yürütülecek mücadelede, Eğitim Sen üye ve yöneticilerine önemli görev ve sorumluluklar düşmektedir. Eğitim Sen'in, eğitim ve bilim emekçilerinin yüz yıllık mücadele birikiminden ve kararlılığından aldığı güç ve güvenle; insanca yaşam, demokratik Türkiye mücadelesini güçlendireceğinden hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır. Eğitim emekçilerinin onurlu ve kararlı mücadelesinde nice yıllara diyor; Eğitim Sen Malatya Şubesi olarak 25 Ocak 2013 Cuma günü saat 18.00'de Genel Başkanımız Ünsal Yıldız'ın da katılacağı Altınyunus Tesisleri'nde yapacağımız kutlama etkinliğine eğitim emekçilerini, kamu emekçilerini ve halkımızı davet ediyoruz."
(NA-SO-Y)

23.01.2013 10:59:00 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT