1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Eğitim Sen'den "norm Kadro" Çağrısı

Eğitim Sen'den "norm Kadro" Çağrısı

Eğitim Senden norm Kadro Çağrısı
A+A-

Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Ali Ekber Baytemur, "Eğitim Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığını, norm kadro mağduru öğretmenlerin sesine kulak vermeye, sorunlarımıza kalıcı çözümler üretmeye çağırıyor

Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Ali Ekber Baytemur, "Eğitim Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığını, norm kadro mağduru öğretmenlerin sesine kulak vermeye, sorunlarımıza kalıcı çözümler üretmeye çağırıyoruz" dedi.
Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapan Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Ali Ekber Baytemur, önce 4 4 4 eğitim sistemini eleştirdi. Baytemur, "Hiçbir hazırlık ve alt yapı yatırımı yapılmadan hayata geçirilmeye çalışılan 4 4 4 kademeli eğitim dayatması, bir taraftan eğitimi tamamen piyasalaştırıp toplumun geleceğini ipotek altına alırken; diğer taraftan on binlerce öğretmeni 'norm fazlası' durumuna düşürmüştür. 4 4 4 düzenlemesi daha uygulanmaya başlanmadan 30 bini sınıf öğretmeni olmak üzere 70 bine yakın öğretmenin norm fazlası durumuna düşürülmesi eğitimde yaşanan ve halen devam eden kaosun ilk habercisi olmuştur. Eğitim Sen olarak önerimiz, haftalık 15 saat ders yükümlülüğü olan herkesin norm içinde sayılması ve Bakanlığın kendi yanlışının faturasını norm fazlası durumuna düşürdüğü öğretmenlerin sırtına yıkmamasıdır. Eğitim Sen olarak, Milli Eğitim Bakanlığını bir kez daha uyarıyor, norm kadro mağduru öğretmenlerin sesine kulak vermeye, sorunlarımıza kalıcı çözümler üretmeye çağırıyoruz" diye konuştu.
(NA-SO-OK-Y)

17.01.2013 17:11:10 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT