1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Eğitim-sen'den Milli Eğitim Bakanlığı Önünde Eylem Ahmet Umur Öztürk Ankara

Eğitim-sen'den Milli Eğitim Bakanlığı Önünde Eylem Ahmet Umur Öztürk Ankara

Eğitim-senden Milli Eğitim Bakanlığı Önünde Eylem  Ahmet Umur Öztürk    Ankara
A+A-

Eğitim-Sen üyeleri, 4 4 4 sistemi ile norm kadro uygulamasının çöktüğünü öne sürerek, Milli Eğitim Bakanlığı önünde eylem yaptı. Yeni Karamürsel Mağazası önünde bir araya gelen Eğitim-Sen Başkanı Ün

Eğitim-Sen üyeleri, 4 4 4 sistemi ile norm kadro uygulamasının çöktüğünü öne sürerek, Milli Eğitim Bakanlığı önünde eylem yaptı.
Yeni Karamürsel Mağazası önünde bir araya gelen Eğitim-Sen Başkanı Ünsal Yıldız ve sendika üyeleri, sloganlar eşliğinde Milli Eğitim Bakanlığı önüne yürüdü. Burada grup adına basın açıklaması yapan Eğitim-Sen Genel Başkanı Yıldız, 4 4 4 sisteminin içinde ticarileşmenin, piyasalaşmanın olduğunu, velinin daha çok eğitime kaynak ayırmasını öngören bir sistem olduğunu öne sürdü. Sisteme, düzene, haksızlıklara boyun eğen, itaat eden gençliğin yetiştirileceğini savunan Yıldız, müfredatın kökten değiştirilerek, buna ilişkin yapılandırmanın hazırlandığını belirtti. Yeni sistemde daha çok öğrencilerin din ile ilgili dersleri seçmeleri yönünde zorlandıklarını ileri süren Yıldız, bu sitemin daha çok sınav içerdiğini kaydetti.
Basın açıklamasından sonra bir süre slogan atan grup, olaysız şekilde dağıldı.
(AUÖ-CC-Y)

17.01.2013 16:54:56 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT