1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Eğitim-sen'den Gözaltına Alınan Öğretmenler İçin Eylem

Eğitim-sen'den Gözaltına Alınan Öğretmenler İçin Eylem

Eğitim-senden Gözaltına Alınan Öğretmenler İçin Eylem
A+A-

Antalya'nın Kaş ilçesinde Eğitim-Sen üyeleri, terör örgütü DHKP-C'ye yönelik operasyonda gözaltına alınan öğretmenlerin serbest bırakılması için eylem yaptı. Kaş Eğitim-Sen Temsilciliği üyesi öğret

Antalya'nın Kaş ilçesinde Eğitim-Sen üyeleri, terör örgütü DHKP-C'ye yönelik operasyonda gözaltına alınan öğretmenlerin serbest bırakılması için eylem yaptı.
Kaş Eğitim-Sen Temsilciliği üyesi öğretmenler, sendika binasından Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüyerek, Antalya'da gözaltına alınan 7 kişi arasında bulunan Kaş Atatürk İlköğretim Okulu Rehber Öğretmeni ve Kaş Eğitim Sen Temsilciliği Örgütlenme Sekreteri Z.Ç. ve diğer öğretmenlerin serbest bırakılmasını istedi. Eyleme bazı vatandaşlar da destek verdi. Cumhuriyet Meydanı'nda grup adına bir açıklama yapan Eğitim-Sen Kaş Temsilcisi Önder Saraç, "Konfederasyonumuza ve bağlı sendikalarımıza yönelik baskıların sürekli olarak arttığı, Türkiye'nin dört bir yanında üye ve yöneticilerimize yönelen keyfi gözaltı ve tutuklamalarla kuşatılmaya çalışıldığımız tüm kamuoyunca bilinmektedir. Son bir yıldır yapılan operasyonlar sonucunda bugün toplam 59 yönetici ve üyemiz sendikal faaliyetlerimiz gerekçe gösterilerek tutuklandı" dedi.
Protesto yürüyüşü olaysız şekilde sona erdi.
(AA-SK-CC-Y)

20.02.2013 14:38:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT