1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Eğitim-sen'den Dhkp-c Operasyonlarına Tepki

Eğitim-sen'den Dhkp-c Operasyonlarına Tepki

Eğitim-senden Dhkp-c Operasyonlarına Tepki
A+A-

Ülke genelinde yasa dışı DHKP-C örgütüne yönelik yapılan operasyonlar, Eğitim-Sen Ayvalık Temsilciliği tarafından protesto edildi. Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan açıklamaya, Eğitim-Sen Ayvalık Baştem

Ülke genelinde yasa dışı DHKP-C örgütüne yönelik yapılan operasyonlar, Eğitim-Sen Ayvalık Temsilciliği tarafından protesto edildi.
Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan açıklamaya, Eğitim-Sen Ayvalık Baştemsilcisi Edibe Keleş'in yanı sıra çok sayıda sendika üyesi katıldı. Basın açıklamasında, "AK Parti'nin ileri demokrasisi her gün yaşanan gözaltı ve tutuklama furyası ile devam ediyor. Ancak otoriter, faşizan rejimlerde rastlanabilecek, emek ve demokrasi düşmanlığı üzerine inşa edilen bu sözde ileri demokrasiye muhalefet eden herkes gözaltına alınıyor, tutuklanıyor. Son dönemde ülkemizde yaşananlar, hükümetin korku imparatorluğunun gölgesinin ulaşmadığı hiçbir alan bırakmamakta kararlı olduğunu göstermektedir. Tasavvur ettikleri resmi hayata geçirmek için Türkiye'yi hızla tek adam diktasına doğru sürükleyenler, muhalif-demokrat kesimleri cendereye alarak tüm toplumu derin bir sessizliğe mahkum etmeyi amaçlamaktadır. Bunun için öğrencileri, avukatları, sendikacıları, gazetecileri, korku imparatorluklarına karşı sesini yükselten herkesi gözaltına almakta, hukuksuz isnatlarla tutuklamakta sakınca görmüyorlar. Kısacası insanca bir yaşamak ve demokratik bir ülke isteyen herkesi hedef tahtasına koymaya devam ediyorlar" ifadeleri kullanıldı.
Çeşitli sloganlar atan grup, daha sonra olaysız dağıldı.
(SS-SŞ-MŞ-GS-Y)

19.02.2013 17:18:44 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT