1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Eğitim-Sen Topladıkları İmzaları MEB'e Gönderdi

Eğitim-Sen Topladıkları İmzaları MEB'e Gönderdi

Eğitim-Sen Topladıkları İmzaları MEB'e Gönderdi
A+A-

Eğitim-Sen Van Şube Başkanlığı, angarya çalışma ve uygulamalara son verilmesi için topladıkları imzaları Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderdi.


Eğitim-Sen Van Şube Eş Başkanı Gülcan Kaçmaz, üyelerle beraber PTT binası önünde bir basın açıklaması yaptı. Eğitimde yaşanan sorunlara değinen Kaçmaz, “Eğitimde yaşanan olumsuzluklardan doğrudan etkilenen eğitim emekçilerinin mevcut iş yüküne ek olarak herhangi bir ücret ödenmeden angarya çalışmaya zorlanmaları, nöbet sorununun çözülmemiş olması, yardımcı hizmetlilerin görev tanımının ve statüsünün belli olmaması, aday öğretmenlere sınav şartının getirilmesi ve eğitim yöneticilerinin siyasal kararlarla atanacak olması gibi çok sayıda sorun iş yerlerinde çalışma barışını bozmaktadır. Topladığımız imzaları Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderiyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı bugüne kadar uyguladığı bütün dayatmacı politika ve uygulamalarından derhal vazgeçilmeli, eğitim ve bilim emekçilerinin yaşadığı sorunlara kalıcı çözümler üretmek için öncellikle bizlerin taleplerine kulak vermelidir” şeklinde konuştu.


Kaçmaz, yaptığı açıklamanın ardından topladıkları yaklaşık 5 bin imzayı posta yoluyla Milli Eğitim Bakanlığı’na göndermek üzere PTT görevlisine teslim etti.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT