1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Eğitim-sen Kırklareli Şubesi Hukuk Sekreteri İsmail Karakaya:

Eğitim-sen Kırklareli Şubesi Hukuk Sekreteri İsmail Karakaya:

Eğitim-sen Kırklareli Şubesi Hukuk Sekreteri İsmail Karakaya:
A+A-

Eğitim-Sen Kırklareli Şubesi Hukuk Sekreteri İsmail Karakaya, "Okullarımızda sistemle uyumlu, itaat eden, her türlü otoriteye biat eden nesillerin yetiştirilmesi hedefleniyor" dedi. Karakaya yaptığı

Eğitim-Sen Kırklareli Şubesi Hukuk Sekreteri İsmail Karakaya, "Okullarımızda sistemle uyumlu, itaat eden, her türlü otoriteye biat eden nesillerin yetiştirilmesi hedefleniyor" dedi.
Karakaya yaptığı açıklamada, Türkiye'de özellikle 1980 sonrasında ekonomik ve toplumsal sistemin genelinde yaşanan dönüşüme paralel olarak eğitim sisteminde ve eğitim hizmetlerinin yürütülmesinde önemli değişim ve dönüşümler yaşandığını belirterek, "12 Eylül cuntasının önde gelenlerinin, o dönem yaptıkları faşist darbeyi meşrulaştırmak için halkın masum dini duygularını pervasızca istismar ettikleri hatırlanacaktır. 1980 sonrasında olduğu gibi geçtiğimiz 10 yıl içinde okullarımızda sistemle uyumlu, itaat eden, her türlü otoriteye biat eden nesillerin yetiştirilmesi hedeflenmiştir. 4 4 4 dayatılması, tüm otoriteye, tüm itirazlarımıza rağmen bu temel hedefe ulaşmak için uygulanmaya başlamıştır. AK Parti iktidarının eğitim sisteminde yaşanan değişiklikler üzerinden bugüne kadar ortaya koyduğu pratik, her türden inancı istismar ederek toplumu hemen her alanda ayrıştırmak, sürekli yeni kamplaşmalar yaratarak iktidarını sürdürmek olmuştur. Geçtiğimiz 10 yıl içinde yaşadıklarımız sadece çalışma ve yaşam koşullarımızı değil, halkın gündelik yaşantısını bir bütün olarak iktidarın denetimine alma girişimlerinin ne kadar arttığını göstermektedir. Yakın geçmişe şöyle bir göz attığımızda, farklı kimlik ve inanç grupları bilinçli bir şekilde ayrıştırılmış, birbirine düşman haline getirilmeye çalışılmıştır" dedi.
(ŞG-Y)

05.12.2012 14:04:15 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT