1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Eğitim-bir-sen'den Başörtüsüne Özgürlük Eylemi

Eğitim-bir-sen'den Başörtüsüne Özgürlük Eylemi

Eğitim-bir-senden Başörtüsüne Özgürlük Eylemi
A+A-

Eğitim-Bir-Sen üyesi kamu çalışanları, yaptıkları eylemle kamusal alanda başörtüleri ile çalışma hakkı istedi. Nasrullah Meydanında toplanan Eğitim-Bir-Sen üyesi kamu çalışanları adına yapılan bası

Eğitim-Bir-Sen üyesi kamu çalışanları, yaptıkları eylemle kamusal alanda başörtüleri ile çalışma hakkı istedi.
Nasrullah Meydanında toplanan Eğitim-Bir-Sen üyesi kamu çalışanları adına yapılan basın açıklamasını, Eğitim-Bir-Sen Kastamonu Şubesi Kadın Komisyonu Başkanı Gülsevin Yapıcıoğlu yaptı. Yapıcıoğlu tarafından yapılan açıklamada, Dünya İnsan Hakları Günü'nde gasp edilen hakları duyurmak için bir araya gelindiği ifade edilerek, çalışma hayatının dışına itilen başörtülü kadınlara özgürlük isteğini haykırmak amacında olunduğu vurgulandı. Kamuda her alanda ve her konumda tüm mesleklerde istisnasız başörtülü çalışma hakkı istenildiği belirtilen açıklamada, hukuki dayanağı olmayan yasağa son verilmesi istendi.
Yapıcıoğlu, Eğitim-Bir-Sen'in 81 ilde aynı anda başörtüsüne özgürlük için eylem yaptığını bildirdi. Yapıcıoğlu, başörtüsünün politik hesaplaşmaların, pazarlıkların, suni ideolojik çatışmaların malzemesi olmadığını belirterek, hep birlikte el ele, omuz omuza bu çağdışı yasağın kalkması gerektiğini söyledi.
(Vİ-HO-Y)

10.12.2012 15:10:39 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT