1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Eğitim Bir-sen'den Başörtüsü İmza Kampanyası

Eğitim Bir-sen'den Başörtüsü İmza Kampanyası

Eğitim Bir-senden Başörtüsü İmza Kampanyası
A+A-

Çanakkale'nin Biga ilçesinde, Eğitim Bir-Sen Temsilciliği, kamuda başörtüsü serbestliği için imza kampanyası düzenledi. Temsilci Ahmet Dere, kampanyayı duyurduğu basın açıklamasında, öğrencilerin s

Çanakkale'nin Biga ilçesinde, Eğitim Bir-Sen Temsilciliği, kamuda başörtüsü serbestliği için imza kampanyası düzenledi.
Temsilci Ahmet Dere, kampanyayı duyurduğu basın açıklamasında, öğrencilerin serbest kıyafetle okula gelecek olmasının yasayla belirlendiğini ancak öğretmenlerin kıyafet serbestliğine henüz ulaşamadığını kaydetti. Dere, "Özgürlük, eşitlik ve adaletin sürgün edildiği her yerde, acıya maruz kalanlar en çok kadınlar ve çocuklar olmuştur. Bütün kirli hesaplar en çok onları vurmuştur. Onlarca yıldır; din-siyaset, gelenek-modernlik, din-devlet gerilimlerinin kurbanı çoğu kez kadınlar olmuştur. Karanlık, kibirli güç odakları çıkarlarını korumak için zorunlu gördükleri çatışma için, inancımızın gereği olan başörtüsünü, daha derinlerde aklımızı, kalbimizi ve inancımızı kavgalarının ortasına atmaktan çekinmediler" dedi.
Devlet memurlarının tek tip kıyafetle çalışmasının önüne geçilmesi gerektiğini anlatan Dere, "Başörtülüler okullara, hastaneye, devlet dairelerine çalışmaya giderken başlarını açmak zorunda kalıyorlar. Niçin başlarını açmak zorunda kalsınlarHaklar kısıtlanamaz. Bu, inancımdan dolayı hakkımızdır. Benim kardeşim başını dışarıda örtüyorsa, okula gittiği zaman başını açmak zorunda kalıyor. Yani oraya girdiği zaman Müslüman değil mi?" dedi.
Dere, herkesi imza kampanyasına destek vermeye çağırdı.
(ST-GD-İHS

30.01.2013 15:06:29 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT