1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Eğitim-bir-sen Şube Başkanı Kamil Uçan:

Eğitim-bir-sen Şube Başkanı Kamil Uçan:

Eğitim-bir-sen Şube Başkanı Kamil Uçan:
A+A-

Eğitimciler Birliği Sendikası (EĞİTİM-BİR-SEN) Kütahya Şube Başkanı Kamil Uçan, öğrencilere getirilen kılık kıyafet serbestisinin ardından öğretmenler ve tüm kamu çalışanları için kılık kıyafet serbes

Eğitimciler Birliği Sendikası (EĞİTİM-BİR-SEN) Kütahya Şube Başkanı Kamil Uçan, öğrencilere getirilen kılık kıyafet serbestisinin ardından öğretmenler ve tüm kamu çalışanları için kılık kıyafet serbestisi getirilmesi için, 2013 yılının ilk iş günü olan 2 Ocak 2013 Çarşamba günü serbest kıyafet ile okullara gitme kararı alındığını bildirdi.
Başkan Kamil Uçan, yaptığı açıklama, "Yeni yıl yeni başlangıç olsun, Kamuda Kılık Kıyafet Dayatması Son Bulsun' sloganıyla taleplerimizi dile getireceğimiz eylemde saç, sakal, bıyık, tırnak uzunluğu gibi anlamsızlıklar içeren; kot ve benzeri pantolonu yasaklayan, başörtüsü takanlara başı açık olmayı şart koşan, antidemokratik dayatmaları içeren 1982 model darbe ürünü yönetmeliğin biran önce değiştirilmesi konusundaki kararlılığımızı ortaya koyacağız.Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin kılık kıyafetine dair yönetmeliği çağdışı buluyoruz. Kalıplara sokulmuş öğretmenden özgür bireyler yetiştirmesini isteme çelişkisinden kurtulmak istiyoruz. Çalışanların giydiği kılık-kıyafeti değil; yaptığı işi, yetiştirdiği insanları konuşmak istiyoruz. Bu nedenle yeni yılın ilk mesai günü olan 2 Ocak'ta sivil itaatsizlik göstererek kravatları çıkarıyor, iş yerlerimize serbest kıyafetle gidiyoruz" diye konuştu.
(EFE)

25.12.2012 14:14:27 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT