1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Eğitim Bir-sen İl Divan Toplantısı Soma'da Yapıldı

Eğitim Bir-sen İl Divan Toplantısı Soma'da Yapıldı

Eğitim Bir-sen İl Divan Toplantısı Somada Yapıldı
A+A-

Eğitim Bir-Sen İl Divan toplantısı Soma İlçesi'nde yapıldı. Toplantı, Manisa'daki il, ilçe temsilci ve yöneticilerin katılımıyla Soma Öğretmenevi'nde gerçekleşti. Soma Eğitim Bir-Sen Temsilcisi Ahmet

Eğitim Bir-Sen İl Divan toplantısı Soma İlçesi'nde yapıldı.
Toplantı, Manisa'daki il, ilçe temsilci ve yöneticilerin katılımıyla Soma Öğretmenevi'nde gerçekleşti. Soma Eğitim Bir-Sen Temsilcisi Ahmet Açar, yaptığı açılış konuşmasında, sendikalarının temsilci ve yöneticilerini ağırlamaktan onur duyduklarını dile getirdi. Açış konuşmasını yapan Açar, sözlerine Soma'da son iki haftadır öğretmene yapılan şiddet olaylarını kınayarak başladı. Toplumda öğretmenlerin giderek itibarsızlaştırıldığı bir ortamda öğretmene şiddetin sıradan bir olay olarak kanıksandığını görmenin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getiren Açar, "Yaşanan olaylardan sonra yetkili mercilerin olayları yatıştırmak tarafları uzlaştırmak için gösterdikleri gayret kadar mağdur arkadaşlarımızı arayarak geçmiş olsun dileklerini iletip, basına öğretmene şiddeti kınadıklarını , öğretmenlerimize saygıyı telkin edip desteklerini beyan etmelerini bekliyoruz. Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum anlayışıyla yoğrulmuş bir milletin öğretmenine köle muamelesi yapmasına;öğrencisini okula teslim ederken eti senin kemiği benim diyen bir velinin öğretmenin burun kemiğini kırarcasına vurmasına, çok basit bir olay için okula gelip ağız dolusu hakaret edilmesine bir anlam verememekteyiz. Geldiği konumda muhakkak bir öğretmenin emeği olan saygıdeğer bakanımız başta olmak üzere yetkililerimizin, velilerimizin ve öğrencilerimizin bu tür olaylardan sonra öğretmenlere desteğini ifade etmesinin çok anlamlı olacağına şiddet olayların önüne geçeceğine inanmaktayız. Velilerimiz şunu bilmelidirler ki kendi çocuğumuz gibi sevdiğimiz, acısına üzülüp mutluluğuna sevindiğimiz çocuklarımızın geleceği için göstediğimiz gayrete devam edeceğiz. Bir öğrencimiz güzel bir lise veya üniversiteyi kazandığında sizlerle birlikte sevinç gözyaşları dökeceğiz" dedi.
Eğitim Bir-Sen Manisa İl Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu ise, yaptığı konuşmasına toplantıya ev sahipliği yapan Soma Temsiliği'ne teşekkür ederek başladı. Sofuoğlu, "Günlerimizi daha anlamlı kılmak için biraradayız. Her gün, güneş yeniden doğarken yeni yolculuklara, yeni seferlere, zirveden yeni ufuklara yol alma niyetiyle buradayız" diye konuştu.
Toplantıda eğitimin ve öğretmenlerin sorunları görüşüldü, görüş alışverişinde bulunuldu.
(YS-ERG-Y)

18.12.2012 15:12:44 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT