1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Eğitim Bir-sen, Emekli Olan Öğretmenlere Plaket Verdi

Eğitim Bir-sen, Emekli Olan Öğretmenlere Plaket Verdi

Eğitim Bir-sen, Emekli Olan Öğretmenlere Plaket Verdi
A+A-

Eğitim Bir-Sen Salihli Temsilciği, okul ve kurum yöneticilerini kahvaltıda buluşturdu. Kahvaltılı toplantıda, emekliye ayrılan üyelere plaket takdim edildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek başta o

Eğitim Bir-Sen Salihli Temsilciği, okul ve kurum yöneticilerini kahvaltıda buluşturdu. Kahvaltılı toplantıda, emekliye ayrılan üyelere plaket takdim edildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek başta olmak üzere bir çok idarecinin katıldığı kahvaltıda, emekliye ayrılan öğretmenlere plaket verildi. Eğitim Bir-Sen Salihli Temsilcisi Durmuş Küçük, sendika olarak eğitim ve eğitim kurumlarının sorunlarının tartışıldığı ve çözüm arayışının görüşüldüğü toplantıda, özgürlük için 10 milyon imza kampanyasına herkesi destek olamaya davet etti.
Küçük, şunları kaydetti: "2012 yılına, yeni anayasa tartışmalarıyla veda ettik. 2013 yılı, yeni anayasanın yapıldığı, demokratikleşmenin tamamlandığı, darbe anayasasından ve darbe ürünü kurumlardan kurtulduğumuz bir yıl olmalıdır. 2011 seçimlerinde bütün partilerin ortak vaadi olan yeni anayasa, maalesef 2012 yılı içinde tamamlanamadı. 2013 yılına ait en büyük beklenti ve isteğimiz, demokratik yeni anayasadır. Bu konuda siyasi partiler sorumluluktan kaçmamalı, millete verdikleri sözün arkasında durmalıdır. Türkiye'nin sorunlarını çözecek yeni anayasa, demokrasiyi öncelemeli ve milletin taleplerini öne çıkarmalıdır. Yeni anayasa çalışmaları, 2013 yasama yılı sonuna kadar tamamlanıp milletin huzuruna çıkarılmalıdır. Bu konuda oyunbozanlık yapan ve sorumluluktan kaçan siyasetçileri milletimiz affetmeyecektir. Türkiye, bir an önce darbe anayasası ile yönetilme ayıbından kurtulmalıdır. Birçok gelişmenin yaşandığı 2012, toplu sözleşmenin ilk kez yapıldığı yıl olmuştur. Ancak, geçmiş alışkanlıkların devamı ve referandumdaki yetki devrini kabullenmekte zorlananlar sebebiyle, sorunlu bir toplu sözleşme süreci yaşadığımız herkesin malumudur. 2013'te ikincisi yapılacak toplu sözleşmenin, başta ek ödemeden mahrum bırakılarak mağdur edilen öğretmenler ve öğretim elemanları olmak üzere, kamu çalışanlarının beklentilerini karşılayacak şekilde sonuçlanması en büyük beklenti ve arzumuzdur. Yine 2013'ün öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılmasına neden olan uygulamaların olmayacağı bir yıl olmasını diliyoruz. Eğitim açısından 2012'ye damgasını vuran olayların başında kesintisiz uygulamasından, 4 4 4 şeklinde formüle edilen kesintili eğitime geçilmesi gelmektedir. 28 Şubat döneminin dayatması olan ve eğitim sistemini geriye götürmekten başka bir faydası olmayan uygulamadan vazgeçilmesi, toplum tarafından takdirle karşılanmasına karşın, uygulama hatalarıyla gündemde yer edinmiştir. Eğitimde kılık-kıyafet serbestisi getiren uygulama da takdirle karşıladığımız çalışmalardan biridir. 2013 yılı, eksiklik ve hatalardan arınmış bir şekilde reformların hayata geçirildiği bir yıl olmalıdır. Kılık kıyafet serbestisi, eğitim başta olmak üzere, hayatın her alanında uygulanmalıdır. Başörtüsü bir yasak ve ötekileştirme sebebi yapılmamalıdır" dedi.
Kahvaltının sonunda emekliye ayrılan Mustafa Yıldız, Makbule Dirgen, Nurettin Erata, Zülfü İzci, Emin Çapraz, Engin Levent İyibilgin ve Mustafa Damar'a plaket takdim edildi.
(ES-ERG-Y)

15.01.2013 14:21:15 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT