1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Ege'de facia:6 kişi öldü, 65 kişi son anda kurtuldu

Ege'de facia:6 kişi öldü, 65 kişi son anda kurtuldu

Ege'de facia:6 kişi öldü, 65 kişi son anda kurtuldu
A+A-

Bodrum'da Suriye uyruklu kaçakları taşıyan botun batması sonucu 6 kişi öldü, 65 kişi boğulmak üzereyken kurtarıldı. Aralarında çocukların da bulunduğu kaçak göçmenler ölümden döndü.


Yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Kos Adası'na geçmek için Bodrum'dan yola çıkan Suriye uyruklu kaçakların bulunduğu lastik bot, Kara Ada açıklarında battı.

Botu gören balıkçıların haber vermesi üzerine bölgeye çok sayıda Sahil Güvenlik ile Bodrum Deniz Kurtarma Derneği ekibi sevk edildi. Çalışmalara Sahil Güvenlik Komutanlığına ait bir helikopter de havadan destek verdi.

Ekipler, aralarında çocukların da bulunduğu 65 kişiyi denizde boğulmak üzereyken kurtardı. Bodrum Milta Marina'ya getirilen kaçakların bazıları ambulanslarla ilçedeki hastanelere kaldırıldı. Sağlık durumu iyi olanlar ise battaniyelere sarılarak Sahil Güvenlik Komutanlığına götürüldü. 

Arama kurtarma çalışmalarını sürdüren ekipler, denizden 6 kişinin cesedini çıkardı. Cesetlerden ikisi bir kadınla bir çocuğa ait.

Yüzerek Kara Ada'ya çıkan bir kişi kurtarıldı
Bölgedeki çalışmalarını sürdüren ekipler, Kara Ada'da bir kişinin yardım beklediğini belirledi. Yüzerek adaya çıktığı tespit eden bu kişi, Bodrum Deniz Kurtarma Derneği ekiplerince bota alınarak kıyıya götürüldü.

Ekipler, kaçakların ifadelerine göre kayıp olduğu sanılan 4 kişiyi arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: aa-karar

A+A-

HABERE YORUM KAT