1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Efsane Macintosh 2 Kendini Aştı!

Efsane Macintosh 2 Kendini Aştı!

Efsane Macintosh 2 Kendini Aştı!
A+A-

Dünya teknoloji devi Apple'nin 1987senesinde piyasaya çıkardığı efsane olarak nitelendirilen bilgisayar modeli olan Macintosh 2, kendini aşarak farklı bir işletim sistemine geçiş yaptı. Macintosh 2’ye Android Wear işletim sistemi yüklendi. Herkesi hayret

Dünya teknoloji devi Apple'nin 1987senesinde piyasaya çıkardığı efsane olarak nitelendirilen bilgisayar modeli olan Macintosh 2, kendini aşarak farklı bir işletim sistemine geçiş yaptı.  Macintosh 2’ye Android Wear işletim sistemi yüklendi. Herkesi hayretlere düşüren o yazılım...

Corbin Davenport isimli yazılım geliştirici Android Wear’a yapmış olduğu eklemeler sonrasında 1987 yılında üretilmiş olan Macintosh 2’ye Android Wear işletim sistemini yüklemeyi başardı. Google Akıllı saatler için ürettiği Andriod Wear yazılım geliştirmeciler için adeta geliştirme konusunda ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

Yüksek kapasitede ram ve disk boyutu gerektirmediğinden Eski nesil bilgisayar, macintosh gibi teknoloji ürünlerindede kullanılabilir olduğunu göstermek amaçlı yapılan bu işlem yazılım geliştirmecilere yeni fikirler sunacak gibi.

Öyle görünüyor ki 1987 yılından bu yana hala macintosh 2’yi konuşuyoruz. Bu da Apple’ın başarısının bir kanıtı diyebiliriz. Siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz ?

A+A-

HABERE YORUM KAT