1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Edremit'te Sineksiz Yaz İçin İlaçla Mücadelesi 12 Aya Çıkarıldı

Edremit'te Sineksiz Yaz İçin İlaçla Mücadelesi 12 Aya Çıkarıldı

Edremitte Sineksiz Yaz İçin İlaçla Mücadelesi 12 Aya Çıkarıldı
A+A-

Haşere ile mücadele çalışmalarını 12 aya yayan Edremit Belediyesi, 2013 yılında ilçe sakinleri ile yerli ve yabancı turistlerin sineksiz bir yaz geçirebilmesi için çalışmalarını yoğunlaştırdı. Çalı

Haşere ile mücadele çalışmalarını 12 aya yayan Edremit Belediyesi, 2013 yılında ilçe sakinleri ile yerli ve yabancı turistlerin sineksiz bir yaz geçirebilmesi için çalışmalarını yoğunlaştırdı.
Çalışmalarda, doğal dengenin bozulmamasına özellikle dikkat edildiğini belirtilen çalışmaların Cennet Ayağı Mahalllesi'nden başladığı açıklandı.
Belediye Başkan Vekili Fatih Çağlar, "Amacımız haşereleri yumurta döneminde üreme merkezlerinde yok etmek. Havaların kış şartlarına göre çok sıcak gitmesi yumurta oluşumunu beraberinde getirmektedir. Edremitli vatandaşlarımızın bahar aylarında sinek ve haşereden sıkıntı çekmemesi için her türlü makine donanımı ve personelimizle haşereyle mücadeleye erken başladık. Edremit merkez ve mücavir alan içerisinde yer alan dere kenarlarında, fosseptik kuyularında, su kuyularında, rögarlarda, kanallarda ve tüm mahallelerimizde ilaçlama çalışmalarımız sırayla devam edecektir" dedi.
Vatandaşları çöp konusunda uyarmak istediklerini belirten Başkan Çağlar, "Vatandaşlarımız çöplerini açık vaziyette gelişi güzel, apartmanlar boşluklarına atmalarını rica ediyorum" diye konuştu.(BT)

12.02.2013 15:47:12 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT