1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Edremit'te Sahil Temizliği

Edremit'te Sahil Temizliği

Edremit'te Sahil Temizliği
A+A-

Van’ın Edremit Belediyesi, Van Gölü sahil şeridinde bulunan mesire alanları başta olmak üzere plaj alanlarında temizlik çalışması başlattı.


Edremit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Van Gölü’nün sahil şeridinde temizlik çalışması başlatıldı. Van Gölü sahil şeridinde bulunan mesire alanları ve plajlar temizlendi. Hafta sonları on binlerce vatandaşın akın ettiği alanları daha temiz hale getirmek için çalışmalarını aralıksız sürdüren belediye ekipleri, her gün düzenli olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Edremit Belediyesi Eş Başkanı Abdulkerim Sayan, sahil kenti olan Edremit ilçesinin Van ilinin vizyonu olduğunu, yeşiliyle mavisiyle herkesin beraber ilçeyi koruması gerektiğini belirtti. Hafta sonları ilçeye gelen on binlerce vatandaşı büyük bir memnuniyetle karşılayıp belediye olarak en iyi şekilde ağırlamak için yoğun çaba sarfettiklerini dile getiren Sayan, Van halkının özellikle de Van Gölü ve yeşil alanların korunması kirletilmemesi için büyük hassasiyet göstermesi gerektiğine dikkat çekti. Sayan, “İlçemiz mesire ve piknik alanlarıyla özellikle hafta sonları yurttaşların uğrak yeridir. Sahil kenarlarında piknik yapan yurttaşların, piknikleri bittikten sonra çöplerini poşetleyip çöp kutularına bırakmaları bizim de daha rahat temizlik yapmamıza yardımcı olacaktır. Özellikle göle cam, şişe gibi atıkların atılması, göle girenlere zarar verecektir. Daha duyarlı olursak, Van Gölü’nün kirlenmesinin önüne geçebiliriz. Herkes kendi çevresini temiz tutarsa daha düzenli bir ilçe olur. Halkımızın duyarlı olması ve bize en azından kendi çöplerini orta yerde bırakmayarak yardımcı olmasını istiyoruz” dedi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT