1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Edremit'te çalışma seferberliği

Edremit'te çalışma seferberliği

Edremit'te çalışma seferberliği
A+A-

Van’ın Edremit Belediyesi, ilkbahar aylarından itibaren oluşturulan stratejik plan çerçevesinde başlattığı iş sezonuyla beraber ilçe genelinde yürüttüğü çalışma seferberliğini aralıksız sürdürüyor.


Edremit Belediyesi’nin 2015 yılı iş sezonu programı öncesinde tüm mahallelerde yaptığı fizibilite çalışmaları neticesinde ilkbahar aylarından itibaren yapmayı planladığı çalışmalar bir bir hayata geçiriliyor. Birçok mahallede eş zamanlı çalışma başlatan Edremit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçede sürdürdükleri yol yapım, istinat duvarları, yeni yollar açma, drenaj kanalları yapımı, parke çalışmalarını aralıksız sürüyor.

Edremit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, önceden köy olan ve Büyükşehir Yasası’yla mahalle statüsüne kavuşarak belediyeye bağlanan yeni mahallerde yol açma, stabilize ve parkeleme çalışmaları sürerken; Şabaniye, Gölkaşı, Mülk, Eminpaşa mahallelerinde de parke, drenaj, yol açma ve asfalt çalışmalarına devam ediyor.

Asfalt dökümünün yapıldığı yollarda önce tüm alt yapı çalışmalarını bitiren belediye ekipleri, sonrasında asfalt dökerek mahallelinin toz ve çamurdan kalıcı bir şekilde kurtulmasını sağlıyor.
Edremit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Gölkaşı ve Mülk mahallelerinde bulunan camilerin de bahçeleri parke taşı ile döşendi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT