1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Edremit’te 5’nci aile destek merkezi kuruluyor

Edremit’te 5’nci aile destek merkezi kuruluyor

Edremit’te 5’nci aile destek merkezi kuruluyor
A+A-

Van merkez Edremit Belediye Başkanlığı tarafından 5’nci Aile Destek Merkezi (ADEM) Esentepe Mahallesi’ne kuruluyor. 

Her mahalleye bir aile destek merkezi yapmayı hedefleyen Edremit Belediyesi, 5’nci aile destek merkezinin yapımı için çalışmalara start verdi.

Çeşitli branşlarda hem eğitim alan hem de gelecekte aile ekonomilerine katkıda bulunmak isteyen bayanların yoğun ilgi gösterdiği ADEM’lerin sayısı da Edremit’te giderek artıyor. Van’da 2011 yılında yaşanan depremlerden sonra yapılan konutlarının bulunduğu Esentepe Mahallesi’nde de ADEM’in yapımı için ilk kepçe vurulurken, aynı zamanda bir de taziye evi yapılacağı belirtildi. Yaklaşık 500 metrekare alana sahip olacak olan merkezin 300 metrekaresini ADEM, 200 metrekaresinin ise taziye evinden oluşacağı açıklandı.

Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli’nin Esentepe Mahallesi’ne ziyareti esnasında aile destek merkezi ve taziye evinin kurulacağı müjdesini vermesi üzerine bu haberi duyan mahalle sakinleri de bu kapsamda başlatılan çalışmalardan dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

Bu merkez sayesinde boş zamanlarını değerlendirebileceklerini, kurslara giderek hem öğrenip hemde aile bütçelerine katkı bulunacaklarını ifade eden mahalleli kadınlar Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli’ye teşekkür ettiler.

A+A-

HABERE YORUM KAT

1 Yorum