1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Edremit’te 30 yıllık tehlike tarihe karışıyor

Edremit’te 30 yıllık tehlike tarihe karışıyor

Edremit’te 30 yıllık tehlike tarihe karışıyor
A+A-

Van’ın Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli’nin girişimleri sonucu 30 yıldır tehlike oluşturan ‘Karayolları Kampı ve Kaymakamlık Plajı’ olarak bilinen alanın duvarları yıktırılarak Sahil Bandı Projesi kapsamında kaldırım yapım çalışması başlatıldı

Van’ın Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli’nin girişimleri sonucu kaldırım olmayışından dolayı 30 yıldır tehlike oluşturan ‘Karayolları Kampı ve Kaymakamlık Plajı’ olarak bilinen alanın duvarları yıktırılarak Sahil Bandı Projesi kapsamında kaldırım yapım çalışması başlatıldı. 

Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli’nin başlattığı sahil kordonu çalışmalarında sona yaklaşılırken, devasa projenin bitimi için de gün sayılıyor. Start aldığı günden itibaren yerel ile ulusal gündemde yer alan ve toplumun her kesiminden takdirle karşılanan projenin 1 ve 2’nci etabında birbirinden güzel çalışmalar itina ile yürütülürken, Çiçekli’nin girişimleri sonucu Karayolları Kampı ve Kaymakamlık Plajı olarak bilinen alandaki 30 yıllık sorun da tarihe karışıyor.

Yola sıfır olan ve kaldırımı olmayan alanda zaman zaman sıkıntılar yaşanırken, Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli’nin yoğun girişimleri sonucu bu sorunda ortadan kalkıyor. Alanın taş duvarı yıktırılırken, kaldırım yapım çalışmaları da başladı. Kaldırım yapım çalışmalarının sona ermesi ile birlikte daha güzel bir görünüme kavuşturulacak olan alanda, olası tehlikelerin de önüne geçilmiş olacak.(iha)

A+A-

HABERE YORUM KAT