1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Edremitlilerin Silahlı Hırsız Nöbeti

Edremitlilerin Silahlı Hırsız Nöbeti

Edremitlilerin Silahlı Hırsız Nöbeti
A+A-

Balıkesir'in Edremit ilçesinde kablo hırsızlarından bıkan vatandaşlar ellerinde silahla nöbet tutuyor. Zeytinli beldesi Çay Mahallesi'nde 3 çiftlik evine giren hırsızlar, elektrik kablolarını çalmak

Balıkesir'in Edremit ilçesinde kablo hırsızlarından bıkan vatandaşlar ellerinde silahla nöbet tutuyor.
Zeytinli beldesi Çay Mahallesi'nde 3 çiftlik evine giren hırsızlar, elektrik kablolarını çalmak için tesisatı talan etti. Kabloları çalan hırsızlar, kapıların da kilitlerini kırıp, değerli bazı elektronik eşyaları alarak kayıplara karıştı. Bunun üzerine vatandaşlar, ellerinde silahla nöbet tutmaya başladı. Ömer Özdenli'ye ait evin güvenlik sorumlusu Kadir Güçelin, "Canlarını tehlikeye atıp elektriği kesiyorlar. Gece lambasının bile kablosunu çalmışlar. Alarmı suya atmışlar. Kamera sistemini de sökmüşler. 4 yıldır tavuk hırsızlığı falan duyuyorduk, ama böyle bir şey görmedik" dedi.
Metresi 7 lira olan antigron kabloları da aynı yöntemle çalınan çiftlik sahibi emekli ormancı Mehmet Karataş ise, "Benim evimde de büyük zarara sebebiyet verdiler. Kabloları aynı yöntemle elektrik direğinden keserek çaldılar. Çay kenarında evi bulunan bir komşumuzun da aynı şekilde evi tahrip edildi. Büyük korku içindeyiz. Silahla hırsızlara karşı nöbet tutmaya başladık" diye konuştu.
Çiftlik sahipleri, zararlarının yaklaşık 15 bin lira olduğunu belirterek, yetkililerin tedbir almasını istedi.
(BT-MŞ-CC-Y)

18.02.2013 16:24:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT