1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Edremit'in Girişine 4 Dilli Dev Tabela Dikildi

Edremit'in Girişine 4 Dilli Dev Tabela Dikildi

Edremit'in Girişine 4 Dilli Dev Tabela Dikildi
A+A-

Edremit Belediyesi, Kürtçe, Ermenice, Türkçe ve İngilizce olmak üzere dört ayrı dilde hazırlanan tabelayı ilçenin girişine dikti.


Edremit Belediyesi Kültür Tarih Sanat Komisyonu'nun yerleşim yerlerine eski isimlerinin geri iade edilmesi ve çok dilli belediyecilik hizmeti sunulması noktasında hazırladığı ve Edremit Belediye Meclisi tarafından kabul edilen komisyon önergesi hayata geçiriliyor. Edremit Belediyesi öncelikli olarak çok dilli hizmet üretmek adına belediye hizmet binası başta olmak üzere yön tabelalarını birçok farklı dilde hazırlarken; köy isimlerini tabelalara işleyerek köy girişlerine asmasının ardından son olarak da Edremit ilçesine giriş yapanları karşılamak adına üzerinde 'Edremit'e Hoş Geldiniz' ile ilçeden çıkış yapanlara 'İyi Yolculuklar ' ifadesinin kullandığı tabela; Kürtçe, Ermenice, Türkçe ve İngilizce olmak üzere dört ayrı dilde hazırlandı.

Edremit ilçe sınırlarının başladığı Gevaş Yol Çatı bölgesine dikilen tabela 5 metre uzunluğunda ve 3 metre genişliğinde olup geceleri de aydınlatma sistemiyle ışıklandırılmaktadır.

edremit.jpg

edremit-001.jpg

A+A-

HABERE YORUM KAT