1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Edremit Kanaryaları Rakip Tanımıyor

Edremit Kanaryaları Rakip Tanımıyor

Edremit Kanaryaları Rakip Tanımıyor
A+A-

Balıkesir'in Edremit ilçesi Kanarya Sevenler Derneği, İzmir'de düzenlenen ırk, kanaryaları yarışmasında başarıları ile göz doldurdu. Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu (TKKKF) gözetiminde

Balıkesir'in Edremit ilçesi Kanarya Sevenler Derneği, İzmir'de düzenlenen ırk, kanaryaları yarışmasında başarıları ile göz doldurdu.
Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu (TKKKF) gözetiminde, İzmir Fuar alanında düzenlenen yarışmaya, Türkiye'nin dört bir yanından binlerce kanarya sever bir araya gelerek, değişik kategorilerde kuşlarını yarıştırdılar.
Edremit Kanarya ve Güvercin Sevenler Derneği üyesi Nail Öncü ve Önder Önde, gloster dalında, Mahmut Balcı, Hüseyin Salı, yorkshre dalında, Orhan Ağaçdelen'de gres dalın da ödül alarak haklı gurur yaşadılar,
Alınan bu başarılar ile Edremit Kanarya ve Güvercin Sevenler Derneği, en çok ödül alan dernekler arasında yer aldı.
Dernek Başkanı Mehmet Ali Gürefeoğlu, Edremit adını tüm Türkiye'ye duyurmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirterek, "Yılmadan usanmadan, Edremit'in en iyi şekilde tanıtımını yapmaya devam edeceğiz. Amacımız uluslar arası yarışmalara katılarak 'Edremit Güvercini ve Kanaryası'nın adını tüm dünyaya duyurmak"diye konuştu. (BT)

18.12.2012 16:44:40 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT