1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Edremit Belediyesi BİKAD-KOOP ile Protokol İmzaladı

Edremit Belediyesi BİKAD-KOOP ile Protokol İmzaladı

Edremit Belediyesi  BİKAD-KOOP ile Protokol İmzaladı
A+A-

Edremit Belediyesi ile Bostaniçi Kadın Destek Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi (BİKAD-KOOP) arasında kooperatifin geliştirilmesi, korunması, ve iş birliği sağlanması için protokol imzandı.

Yapılan protokolle beraber, BİKAD-KOOP'in geliştirilmesi, korunması, ve iş birliği hizmetlerinin ilgili mevzuata bilimsel esaslara ve mesleki kurallara uygun olarak yerine getirebilmesi yönünde ilgili kooperatif ile yerel yönetim arasında işbirliği sağlamak ve tarafların bu yöndeki ortak sorumluklarını kadın, doğa, kültür ve çevre değerlerine sahip çıkarak karşılıklı dayanışma içerisinde yerine getirmeleri amaçlanmaktadır. Protokolde iki paydaşın hazırlayacağı projelerin komünal tarz ve usül ile toplumsal faydacılık esası bağlamında; yerele uygun uygulanabilir ve teşvik edici olması için gerekli girişim ve iştiraklarda bulunması açısında sorumluluk olduğu belirtildi.

 

Şabaniye Mahallesi'nde bulunan BİKAD-KOOP binasında yapılan protokol imza etkinliğine Edremit Belediye Eş Başkanı Sevil Rojbin Çetin, kadın belediye meclis üyeleri ve personeli ile kooperatif yetkilileri katıldı. Protokol imza etkinliğinde ilk olarak Asuman Yılmazer protokol metnini okuyarak yapılacak protokolle neyin amaçlandığını konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Protokol metninin okunmasının ardından konuşan Edremit Belediye Eş Başkanı Sevil Rojbin Çetin; Edremit Belediyesi olarak şimdiye kadar kadına dair yaptığı çalışmalarla kent kadınının takdirini kazanan BİKAD-KOOP ile protokol yapmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Bundan sonraki süreçte Edremit Belediyesi olarak BİKAD-KOOP'un kadın, çevre ve doğayı korumak adına hazırlayacağı projelere destek olmak amacıyla protokol yaptıklarına dikkat çeken Çetin, aynı zamanda projelerin uygulama safhasında kurum olarak işin kolaylaştırıcısı olup katkı sunarak iştirakçısı olacaklarını söyledi.

A+A-

HABERE YORUM KAT