1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Edremit Belediye Meclisi'nde Yoğun Gündem

Edremit Belediye Meclisi'nde Yoğun Gündem

Edremit Belediye Meclisinde Yoğun Gündem
A+A-

Balıkesir'in Edremit Belediye Meclisi, 78 gündem maddesini görüşerek son yılların en yoğun toplantısını gerçekleştirdi. Edremit Belediye Meclisi Şubat Ayı Olağan Toplantısı'nı Belediye Meclisi Topl

Balıkesir'in Edremit Belediye Meclisi, 78 gündem maddesini görüşerek son yılların en yoğun toplantısını gerçekleştirdi.
Edremit Belediye Meclisi Şubat Ayı Olağan Toplantısı'nı Belediye Meclisi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirdi. Belediye Başkan Vekili Fatih Çağlar'ın başkanlığında, İstiklal Marşı okunmasıyla birlikte başlanan toplantıda, 72 ana gündem maddesine ilave olarak, 6 da ek gündem maddesi görüşüldü. Gündem maddeleri arasında, 2013 mali yılında zabıta ve itfaiye hizmetlerinde fiilen görev yapan personele ödenecek olan fazla çalışma ücretlerinin tespiti, Fen İşleri Müdürlüğü'ne ait 2013 mali yılı bütçesinin yol bakım onarım giderleri fasılasına 358 bin 437,37 TL ek ödenek verilmesi, İnşaat Mühendisleri Odası Edremit Temsilciliği'nin 14 Ocak 2013 tarihli taleplerine istinaden Edremit'te uygun görülecek bir yere (sokak, park vs.) Kemal Tura'nın isminin verilmesi, Edremit Belediye Başkanlığı'na olan 8 bin 993,34 TL'lik kira borcunun, feragat edilmesi ile ilgili Esnaf ve Sanatkarlar Üyeleri Koruma ve Yaşatma Derneği'nin dilekçesinin tetkiki, İda Park Alışveriş Merkezi yanında bulunan durak hakkı devri ile ilgili dilekçenin tetkiki, Ticari taksi duraklarından araç başına alınacak işgaliye bedelinin belirlenmesiyle ilgili alınan meclis kararının iptali ile 2013 yılı için aylık işgaliye bedelinin yeniden tespitine ve belirlenen ücretin 2013 yılı gelir tarifesinde yer alan ticari araçlarla ilgili bölüme ilave edilmesi hususunda karar alınması, Çevre Komisyonu'na havalesi sonucu hazırlanan komisyon raporunun görüşülmesi, Cumhuriyet Mahallesi'nde cami yapılması talebi ile ilgili plan tadilatının, imar komisyonuna havalesi, Edremit Belediyesi ile Mimarlar Odası Edremit Temsilciliği tarafından hazırlanan 7 maddelik protokolün meclisçe tetkiki, Edremit Jeotermal A,Ş, arasında imzalanan sözleşmenin 6. Madde hükmü ile irtifak hakkı tesisinin belediye tarafından yapılarak tapuya işletilmesi, Gaziilyas Mahallesi İnönü Caddesi üzerindeki park ve oyun alanının bir kısmına muhtarlık binası yapılması ile ilgili Gaziilyas ve Turhanbey Mahalle muhtarlıklarının taleplerinin değerlendirilmesi, dilekçelerin görüşülmesi, imar komisyonuna havale edilecek raporlar ve Kadıköy, Zeytinli, Akçay, Güre ve Altınoluk beldelerinin kararlarının imar komisyonuna havaleleri konuları görüşüldü.
Yoğun bir gündem ile toplanan meclisin divanında görev alan meclis üyesi Aykut Dürüst, toplantının ortalarında rahatsızlanarak toplantıdan ayrılmak zorunda kaldı. Meclis Divanında boşalan yere ise meclis Üyesi Mustafa Çakmakçı geçti. Bazı gündem maddeleri görüşülürken, hararetli tartışmalar da yaşandı. Meclis toplantısı, 3 saat sürdü ve olaysız bir şekilde sona erdi.
(SŞ)

06.02.2013 12:34:29 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT