1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Edremit Belediye Başkan Vekilliği'ne Çelik Seçildi

Edremit Belediye Başkan Vekilliği'ne Çelik Seçildi

Edremit Belediye Başkan Vekilliği'ne Çelik Seçildi
A+A-

Van’ın Edremit Belediyesi Eş Başkanı Sevil Rojbin Çetin’in tutuklanmasının ardından yerine vekalet etmek için DBP’li Meclis Üyesi Nurhayat Çelik seçildi.


Edremit Belediyesi Eş Başkanı Sevil Rojbin Çetin’in 24 Ağustos tarihinde tutuklanmasının ardından yerine bakacak olan başkan vekili için seçim yapıldı. Edremit Belediyesi Toplantı ve Konferans Salonu’nda düzenlenen olağanüstü meclis toplantısında DBP’li grup meclis üyesi Nurhayat Çelik’i aday gösterirken, AK Parti ise aday göstermedi. Tek adayla yapılan seçimde Nurhayat Çelik, Edremit Belediye Başkan Vekilliği’ne seçildi.

Oy kullanma işleminin ardından bir konuşma yapan Nurhayat Çelik, Eş Başkan Çetin’in tutuklanmasına tepki göstererek, “Ezberledik artık bu siyasi soykırım operasyonlarını. Eş başkanımıza dönük yapılan bu tutuklamayı şiddetle kınıyorum. Maalesef böyle bir ihtiyaçtan kaynaklı başkan vekili seçimine gittik. Vekaleten eş başkanımız Sevil Rojbin Çetin görevinin başına dönene kadar vekilliğini halkımıza laik bir şekilde sürdürmenin mücadelesini vereceğiz. Bundan sonraki çalışmalarda eş başkanımızın bıraktığı yerden meclisimizle, çalışanlarımızla, halkımızla beraber el ele vererek yürüteceğiz” dedi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

1 Yorum