1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Edirne Balkan-der'den Karadağ Çıkarması
Edirne Balkan-derden Karadağ Çıkarması

Edirne Balkan-der'den Karadağ Çıkarması

Edirne Balkan-Der, 2006 yılında devlet statüsü kazanarak Balkanların en genç devleti olan Karadağ'a bir çıkarma yaptı. Karadağ'ın Türkiye Büyükelçisi Mehmet Niyazi Tanılır'ın da ziyaret edildiği çıkar

A+A-
Edirne Balkan-Der, 2006 yılında devlet statüsü kazanarak Balkanların en genç devleti olan Karadağ'a bir çıkarma yaptı. Karadağ'ın Türkiye Büyükelçisi Mehmet Niyazi Tanılır'ın da ziyaret edildiği çıkarmada ticari bilgi alışverişinde bulunuldu.
Edirne Balkan-Der Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Yakar ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, geçen hafta Karadağ'a gitti. Başkent Podgorica'daki Türk Büyükelçiliği'ni de ziyaret eden dernek üyeleri Ticari Ateşe Sultan İskender'den Karadağ ticareti hakkında bilgiler aldı.
Dernek Başkanı Kenan Yakar, Başkent Podgorica'da işadamları tarafından açılan ve Türkçe dil eğitimi veren eğitim kurumlarını ziyaret ettiklerini belirterek, "Burada yapılan görüşmelerde özellikle Türk dizilerinden sonra Karadağ halkının Türkçe öğrenmek istediği bilgisini aldık. Bu da Balkanlarda Türkçeye ve Türkiye'ye olan özlemin somut bir örneği" dedi.
Başkan Yakar, dernek olarak Balkanlara yönelik bu tür ziyaretleri sürdüreceklerini kaydetti.
(ORA)

31.01.2013 11:23:58 TSI

HABERE YORUM KAT