1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. ECZACILIK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ ÖNLÜK GİYDİ

ECZACILIK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ ÖNLÜK GİYDİ

ECZACILIK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ ÖNLÜK GİYDİ
A+A-

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin (YYÜ) en genç fakültelerinden olan Eczacılık Fakültesi’nin birinci sınıf öğrencileri yapılan törenle önlüklerini giydi.

2013-2014 eğitim öğretim yılında ilk öğrencilerini alan fakültenin 11’i yabancı 44 öğrencisi YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal’ın katılımıyla yapılan törende önlüklerini giydi. Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İdris Türel’in fakültenin kuruluş sürecini ve hedeflerini anlattığı açılış konuşmasının ardından kürsüye çıkan YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, genç bir fakültenin böyle önemli bir gününde yapılan törene katılmasının kendisine gurur verdiğini ifade ederek, “Sözlerime törende yaşanan meslek dayanışmasının beni ne kadar mutlu ettiğini belirterek başlamak istiyorum. Önlük giyme törenine Eczacılar Odası Van Şubesi’nin ve bazı meslek kuruşlarının de katılmış olması çok önemli ve nazik bir davranıştır. Kendilerine teşekkür ediyorum. Eczacılık Fakültemiz kuruluşunun hemen ardından öğrenci alabilen ender fakültelerden biridir. Depremin tüm zorluğuna rağmen bunu başaran başta dekanımız olmak üzere tüm öğretim üyelerini tebrik ediyorum” dedi.


Törene katılan öğrencilere seslenen Rektör Prof. Dr. Battal, önlük giyme sürecinin hayatlarında önemli bir dönüm noktası olduğunu belirterek, “Bizler sizi en iyi şekilde yetiştirmeye çalışacağız. İnşallah sizlerde iyi yetişmiş, ülkemize ve dünyaya faydalı bireyler olacaksınız. Eczacılık mesleği çok önemli bir meslektir. Öncelikle kendi gücünüzün farkına varın. Siz kendinizi ne kadar keşfederseniz hayatta size o kadar önem verir. Buradan alacağınız diplomanın Avrupa’da denkliği var. Biz size Avrupa’nın kapılarını açıyoruz. Siz yeter ki kendinizi yetiştirin. Günümüzde bilgiye ulaşmak çok kolay ama önemli olan o bilgiyi analiz edebilmektir. Bunu da ancak iyi bir eğitimle başarabilirsiniz. Umarım hepiniz faydalı bireyler olarak başarılara imza atarsınız” diye konuştu.


Konuşmaların ardından önlükler YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Rektör yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Kazankaya ve Prof. Dr. Ramazan Şekeroğlu, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İdris Türel, 38. Bölge Van Eczacı Odası Başkanı Murat Nuri Saydan, Rektörlük Özel Kalem Müdürü Doç. Dr. Yusuf Uzun tarafından giydirildi.

A+A-

HABERE YORUM KAT