1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Eçev, Çocuk İstismarına Karşı Yazarlarla Buluştu

Eçev, Çocuk İstismarına Karşı Yazarlarla Buluştu

Eçev, Çocuk İstismarına Karşı Yazarlarla Buluştu
A+A-

Acil Ambulans Hekimleri Derneği (AAHD) tarafından yürütülen Becan Projesi kapsamında Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV) ve yazarlar, "Büyüme Öyküleri" için bir araya geldi. Öykülerle Eğitim Projesi'nin

Acil Ambulans Hekimleri Derneği (AAHD) tarafından yürütülen Becan Projesi kapsamında Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV) ve yazarlar, "Büyüme Öyküleri" için bir araya geldi.
Öykülerle Eğitim Projesi'nin ikinci eseri olan Büyüme Öyküleri için, eserin yazarları ve EÇEV gönüllüleri öğle yemeğinde Swiss Otel Büyük Efes'te bir araya geldi. AAHD tarafından yürütülen Çocuk İhmal Ve İstismarı Balkan Epidemiyolojik Çalışması (BECAN), Türkiye'nin de dahil olduğu 9 Balkan ülkesinde çocukların aileleri ve yakın çevreleri tarafından maruz bırakıldığı, olumsuz deneyimleri saptayıp, sorunun boyutunu gözler önüne sermeyi amaçlayan bir Avrupa Birliği Projesi. EÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Berrin Ertürk, ailelerin çocuk istismarı konusunun farkında olmadıklarını söyleyerek, "Bu eser, EÇEV ve değerli yazarlarımızla birlikte, BECAN projesi çerçevesinde yayımlanmıştır. Ülkemizde yaşayan aileler ve bireyler çocuk istismarının farkında değiller. Eser ile ailelerin ve bireylerin konuyla ilgili farkındalık düzeyini artırmayı hedefliyoruz. Proje ve eserde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Büyüme Öyküleri, proje kapsamında 10 bin aileye dağıtıldı.
(EA-ERG-Y)

16.01.2013 16:38:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT