1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ecdadın Torunları Ecdadını Yad Etti

Ecdadın Torunları Ecdadını Yad Etti

Ecdadın Torunları Ecdadını Yad Etti
A+A-

Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluşunun 714. Yıl dönemi etkinlikleri çerçevesinde Ak Parti Şehitkamil İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen" Ecdadın Torunları Ecdadını Yad Ediyor" adlı p

Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluşunun 714. Yıl dönemi etkinlikleri çerçevesinde Ak Parti Şehitkamil İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen" Ecdadın Torunları Ecdadını Yad Ediyor" adlı program önceki gün Şehitkamil Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezide (ŞKM)'de gerçekleştirildi.
Hoşgör Kuran Kursu öğrencilerinin hazırlamış olduğu mehter gösterisi izleyenleri büyüklerken, Ünlü tarihçi yazar Yavuz Bahadıroğlu'nun sunumu ise izleyicilerden büyük alkış topladı. AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şahinbey Belediye Başkan Yardımcısı Birol Ülger, Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Hasan Coşkun, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle ve Köy Muhtar ve Temsilcileriyle birlikte çok sayıda Ak Partili yöneticinin katılımı ile gerçekleşen Ecdadın Torunları Ecdadını Yâd Ediyor programı salonda binlerce kişinin okuduğu coşkulu istiklal marşı, protokol konuşmaları ve plaket töreniyle start aldı. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Ak Parti Şehitkamil İlçe Eski Başkanı Memik Terlemez, AK Parti Şehitkamil Kadın Kolları Başkanı Hülya Kılıç, Gaziantep Muharip Gaziler Derneği Başkanı Cuma Erdem ve Gaziantep Şehit Aileleri Derneği Başkanı Hamza Bayındır, Ak Parti Şehitkamil İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından teşekkür plaketi almaya layık görülen isimler olurken, salonu dolduran binler mehteran gösterisini ve ünlü tarihçi Yavuz Bahadıroğlu'nu büyük bir hayranlıkla izlediler. 714. Yıl dönümünde Osmanlı Medeniyeti konulu panele konuşmacı olarak katılan ünlü tarihçi yazar Yavuz Bahadıroğlu ; " Osmanlı İmparatorluğunun kuruluş yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde bir çok ilde panel ve konferanslara katıldığını ancak Gaziantep'te olmanın kendisi için özel bir anlamı olduğunu belirten ünlü tarihçi, Şehitlerin kanıyla sulanmış Gaziantep topraklarının büyük bir kahramanlık öyküsünün olduğunu ifade etti.
(MDC-ÖK-Y)

28.01.2013 15:46:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT