1. HABERLER

  2. YEREL

  3. (Düzeltme) Kastamonu'da Bir Otomobilden Cephanelik Çıktı Vedat Yunus İkizoğlu Kastamonu

(Düzeltme) Kastamonu'da Bir Otomobilden Cephanelik Çıktı Vedat Yunus İkizoğlu Kastamonu

(Düzeltme) Kastamonuda Bir Otomobilden Cephanelik Çıktı  Vedat Yunus İkizoğlu    Kastamonu
A+A-

Kastamonu Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde bir otomobilde çok sayıda tarihi eser ile silah ve fişek ele geçiri

Kastamonu Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde bir otomobilde çok sayıda tarihi eser ile silah ve fişek ele geçirildi.
Kastamonu Cumhuriyet Savcılığından alınan izin doğrultusunda Arama ve El Koyma Kararına istinaden bir otomobilde arama yapıldı. Aramalarda aracın bagaj kısmında, beyaz poşet içerisinde 4 adet koşum takımı parçası, 1 adet demir çan, 1 kurşun ağırlık, 1 demir topuz başı, 1 metal anahtar, 1 çekiç başı, 1 kanca, 1 orak ucu, 1 adet sapsız demir balta, 1 adet bez mushaf kabı, 1 demir kazma, çuval içerisinde 1 adet pişmiş toprak çömlek, araç sol arka koltuk üzerinde kırmızı renkli bir poşet içerisinde 1 toprak testi, beyaz renkli poşet içerisinde 270 adet Grek sikkesi, iki plastik bölmeli vida kutusu içerisinde 39 adet metal obje, 3 madeni obje, 17 Bizans sikkesi, 20 adet metal obje ve kilit aksamı, 14 sikke, 1 bakır bilezik, 12 bronz halka ve yüzük, 2 adet bronz mızrak ucu, 1 çakmak taş aleti, 15 adet kurşun obje, 3 adet Ermeni parası, 9 adet İslami sikke ve S.K. isimli şahsa ait el çantası içerisinde 1 adet 765 mm çaplı ruhsatsız el yapımı tabanca, şarjörü ve 6 adet 7.65 mm çaplı MKE yapımı fişek ele geçirildi.
Otomobilde ayrıca, araçta bulunan Ö.Ö. isimli şahsa ait 1 adet 9 mm çaplı ruhsatsız tabanca, şarjörü ve 7 adet 9 mm çaplı MKE yapımı fişek olmak üzere Müze Müdürlüğü yetkililerince 2863 sayılı kanun kapsamında olduğu belirtilen Doğu Roma, Grek ve Bizans dönemine ait toplam 424 parça tarihi eser, 2 ruhsatsız tabanca, 13 fişek ele geçirildi.
Olayla ilgili yakalanan S.K., Ö.Ö. ve S.İ ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.
(Vİ-SA-HO-Y)

24.12.2012 16:19:43 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT