1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Düzceli Girişimciler Belgelerini Aldı

Düzceli Girişimciler Belgelerini Aldı

Düzceli Girişimciler Belgelerini Aldı
A+A-

Düzce Valisi Adnan Yılmaz girişimcilerin yolunun açık olduğunu söyledi. "İçinizden biri olmaya hazırım" diyen Yılmaz, tüm girişimci adaylarına gereken desteği vereceğinin altını çizdi. Küçük ve Ort

Düzce Valisi Adnan Yılmaz girişimcilerin yolunun açık olduğunu söyledi. "İçinizden biri olmaya hazırım" diyen Yılmaz, tüm girişimci adaylarına gereken desteği vereceğinin altını çizdi.
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından Düzceli 60 girişimci adayına sertifika verildi. Sertifika törenine Vali Adnan Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Ali Gezer, KOSGEB Düzce Hizmet Merkezi Müdürü Asım Türkmen, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Büyük, TSO Meclis Başkanı Nusret Özsoy, meclis üyeleri ve sertifika almaya hak kazanan girişimci adayları katıldı.
KOSGEB Düzce Hizmet Merkezi Müdürü Asım Türkmen 2010 yılından bu yana Düzce'de 515 kişiye sertifika verildiğini belirterek, "İşletmelerde başarının anahtarı rekabettir. Rekabet günümüzde az maliyetle, hızlı ve kaliteli ürün üretmeyi ifade eder. Yeni dönemde artık sadece farklı olmayı başaranlar ayakta kalabiliyor. Bizde girişimcilerin hayatta kalmalarına destek oluyoruz. Düzce'de KOSGEB eğitimlerinden 2010 yılında 70, 2011 yılında 157, 2012 yılında ise 288 girişimci faydalandı. Yani toplamda 515 kişiye sertifika verdik. Bunlardan yüzde 40'ı bayan, yüzde 60'ı erkek. Ayrıca 475 bin TL hibe verildi" dedi.
Girişimci adaylarını yalnızca destek almak için başvuruda bulunmamaları konusunda uyaran Türkmen konuşmasına şöyle devam etti:
"İyi bir girişimci olabilmek için devamlı proje üretmek, planlı programlı çalışmak ve kapsamlı bir girişimcilik eğitimi almak şart. Sertifika alan girişimcilerimize şunu söylemek istiyorum, Acele etmesinler, aldıkları sertifika onlar için şuanda bir altın bilezik ve bunu her zaman kullanabilirler. Detaylı araştırma ve incelemeler sonrasında işlerini kursunlar. Kendilerini hazır hissettiklerinde piyasaya girsinler sadece maddi destek almak için işletme kurmasınlar."
TSO Başkanı Metin Büyük ise özellikle bayan girişimcileri çok önemsediklerinin altını çizdi. Büyük bayanlara TSO başkanlığına ve meclis üyeliğine aday olmaları çağrısında bulunarak, "Kimse annesinin karnından iş adamı olarak doğmuyor. Ben bugüne kadar çok başarı hikayesi duydum. Ayrıca babasından hazır işi devralıp da yürütemeyenleri de gördüm. KOSGEB kredileri çok önemli. Hükümete teşekkür ediyorum. Çünkü bu kredileri baba oğluna vermiyor. Düzce girişimcilik için gerekli altyapıya sahip. Düzce'nin ihtiyaçlarını tespit ederek iyi bir girişimci olunabilir. Bayanların evde oturmalarını kabul etmiyorum. TSO seçimleri yapılacak. Başkan adayı olsunlar, meclis üyesi olsunlar" diye konuştu.
Vali Adnan Yılmaz, Düzce'nin marka kent tanımına uyum sağlaması için yapılan girişimcilik faaliyetlerinin de marka niteliğini taşıması gerektiğini vurguladı. Düzce'de özellikle kadın girişimcilerin yolunun açık olduğunu dile getiren Yılmaz şunları söyledi:
"Yeni fikirler üreten 60 kişiye sertifika dağıtacağız. Devlet bütçesinden girişimcilere 30 bini lira karşılıksız hibe desteği, 70 bin lira faizsiz kredi veriliyor. Girişimciler yeter ki istesinler. Girişimcilik eğitimi alanların sayısı artmalı. Marka kent olacaksak yapılan işlerde marka olmalı. Kaliteli, iyi iş yaparsak bırakın bölgeyi Bağdat'tan bile müşteri gelir. Kalitede yarışın, sadece babadan kalma bilgilerle değil eğitimli olarak girişimciliği sürdürün. Düzce'ye yakışan budur. Yüksek kültürün hakim olduğu ilimizde kadın girişimciler yolumuzu açacak."
"İçinizden biri olmaya hazırım" diye Yılmaz tüm girişimcilik faaliyetlerine elinden gelen desteği vereceğinin altını çizerek, "Ben Düzce Valisi olarak içinizden biri olmaya hazırım. Herkese kapım açık. Vali ağabeyiniz olarak gelişim sürecinizi takip eder hatta açılışınıza bile gelirim. Yeteneğinize uygun işleri eğitimini de alarak yaparsanız bahtınız açık olacaktır" dedi. Konuşmaların ardından girişimcilere tek tek sertifikaları verildi.
(AY-UU)

12.02.2013 14:41:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT