1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Düzce'de Yılbaşına Yönelik Alkollü İçki Denetimleri Yapıldı Düzce

Düzce'de Yılbaşına Yönelik Alkollü İçki Denetimleri Yapıldı Düzce

Düzcede Yılbaşına Yönelik Alkollü İçki Denetimleri Yapıldı  Düzce
A+A-

Düzce il ve ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne bağlı ekipleri 112 alkollü içki denetimi yaptı Düzce İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerinde görevli Gıda Kontrol Görevlileri sah

Düzce il ve ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne bağlı ekipleri 112 alkollü içki denetimi yaptı
Düzce İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerinde görevli Gıda Kontrol Görevlileri sahte ve kaçak alkollü içkilere yönelik satış ve tüketim işyerlerinde gıda mevzuatına ve gıda güvenliğine esas denetimleri yoğunlaştırdı.
Bu doğrultuda Çilimli İlçesinde 3, Yığılca İlçesinde 7, Kaynaşlı İlçesinde 6, Akçakoca İlçesinde 36, Cumayeri İlçesinde 6, Gölyaka İlçesinde 6, Gümüşova İlçesinde 5 ve Merkez ilçede 43 olmak üzere toplam 112 denetim yaptı. Yapılan denetimlerde gıda güvenliğine ve mevzuata aykırı faaliyet tespit edilmedi.
İlgili mevzuat gereği; alkollü içki satışı ve sunumu yapan işyerlerinin, alkollü içkilerin orijinal cam şişelerde satışa sunmaları, etiketinde üretici firma adı, adresi, gıda işyeri kayıt no gibi bilgilerin bulunması ve ayrıca şişe kapaklarına yapışmış bandrollü ve koruma bantlı olmasına dikkat etmeleri gerektiği bildirildi.
(AY)

31.12.2012 16:03:02 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT