1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Düzce'de Umuma Açık İstirahat Ve Eğlence Yerleri Denetlendi

Düzce'de Umuma Açık İstirahat Ve Eğlence Yerleri Denetlendi

Düzcede Umuma Açık İstirahat Ve Eğlence Yerleri Denetlendi
A+A-

Düzce Belediyesi tarafından 'Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerlerine' yönelik denetim yapıldı. Gece saatlerinde yapılan denetimler sonucunda iş yeri ve hizmetler açısından eksiklik tespit edilenler

Düzce Belediyesi tarafından 'Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerlerine' yönelik denetim yapıldı. Gece saatlerinde yapılan denetimler sonucunda iş yeri ve hizmetler açısından eksiklik tespit edilenler hakkında işlem yapıldı. Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Tanyel söz konusu iş yerlerine yönelik denetimlerin belirli bir program dahilinde gerçekleştirileceğini söyledi.
Düzce Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından iki gün süreli olarak saat 19,00-24,00 arası 'Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerlerine' yönelik denetim gerçekleştirildi. Zabıta müdürlüğünün üç ayrı ekibi tarafından eş zamanlı olarak gerçekleştirilen denetimlerde iş yeri ruhsatı ve çalışma kriterleri ile hizmet sunumuna yönelik inceleme yapıldı.
Zabıta Müdürü Kadir Karaçam, söz konusu iş yerlerinde işyeri ve işçi çalıştırma ruhsatlarının yanı sıra, hizmet alanı, lavabo, mutfak gibi bölümlerin hijyenik durumları ile ortamın gürültü ölçümlerinin yapıldığını ifade etti.
Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Tanyel de bu tür denetimlerin belirli bir program dahilinde yapıldığını vurgulayarak, "Bu tür denetimler müdürlüğümüzün rutin işlemleri arasındadır. Bunun dışında ayrıca söz konusu ve benzer iş yerlerine yönelik şikayetler söz konusu olduğunda da gerekli inceleme yapılarak denetimler gerçekleştirilir. Her türlü iş yerinin yönetmeliklere dayanan hizmet yönetmelikleri vardır. Denetimler de bunlar üzerinden yapılır ve işlem görür" dedi.
(AY)

06.02.2013 14:13:36 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT