1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Düzce'de Emniyet Kemeri Denetimleri Sıklaşacak

Düzce'de Emniyet Kemeri Denetimleri Sıklaşacak

Düzcede Emniyet Kemeri Denetimleri Sıklaşacak
A+A-

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü, sürücülerin emniyet kemeri kullanması konusundaki denetimleri artıracak. Emniyet'ten alınan bilgiye göre, emniyet kemeri takma oranının yüzde 100'e çıkartılması için sü

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü, sürücülerin emniyet kemeri kullanması konusundaki denetimleri artıracak.
Emniyet'ten alınan bilgiye göre, emniyet kemeri takma oranının yüzde 100'e çıkartılması için sürücülere yönelik uyarıcı ve eğitici anlamda denetimler yapılacak.
Düzce Emniyeti, aşırı hızın önlenmesi, yaya güvenliğinin sağlanması, kırmızı ışık ihlallerinin önlenmesi, araç kullanırken cep telefonu kullanımının önlenmesi, alkollü iken araç kullanımının önlenmesi konularında etkin denetimler yapacak.
Ayrıca Düzce'nin önemli sorunlarından birisi olarak görülen D-100 karayolu üzerindeki Soğancı, Öztürkler, Olimpiyat ve Hal kavşaklarının yeniden düzenlenerek kavşaklardaki trafik akışının dalcık sistemine uyun olarak yeniden dizayn edilmesi için çalışma başlatacak.
Ayrıca trafik denetimlerinde etkinlik ve caydırıcılık sağlanabilmesi için D-100 ve D-655 karayolu ile şehir merkezinde taşıt trafiğinin yoğun olduğu caddelere EDS sistemi konularak, kuralları ihlal eden araçlara elektronik ceza yazılacak.
(AY)

02.02.2013 10:44:37 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT