1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Düzce Pazaryerinde Yeni Düzenleme

Düzce Pazaryerinde Yeni Düzenleme

Düzce Pazaryerinde Yeni Düzenleme
A+A-

Düzce'nin Aziziye Mahallesi'nde kurulan pazar yerinde yapılan düzenleme ile köylü pazarı olarak adlandırılan alanda artık belgesi olmaya ürünü yetiştiricileri mal satamayacak. Aziziye Mahallesi'nde

Düzce'nin Aziziye Mahallesi'nde kurulan pazar yerinde yapılan düzenleme ile köylü pazarı olarak adlandırılan alanda artık belgesi olmaya ürünü yetiştiricileri mal satamayacak.
Aziziye Mahallesi'nde kurulan pazar yerinin köylü pazarı olarak kısmında daha önce ki günlerde çiftçilik ve üretici belgesi olmayan bazı şahıslar halden aldıkları ürünleri satarak haksız kazanç elde ediyorlardı.
Düzce Belediyesi bu durumun önüne geçmek için üretici pazarında düzenleme yaptı. Daha önce Pazar tezgahlarının kapladığı yeşil alan kapatılarak olağan şekilde bırakıldı. Köylülerin Pazar tezgahı açtıkları yerde ise yeninden düzenleme yapılacak.
Düzce Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafından yapılacak kontrollerde, üretici belgesi olmayan vatandaşlar burada satış yapamayacaklar. Ayrıca, Pazar yerinde yeninden çizgi çizilecek ve hak sahiplerine kura ile teslim edilecek.
(AY)

11.02.2013 15:43:04 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT