1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Düzce İl Genel Meclisi Üyesi Sema Çelebi;

Düzce İl Genel Meclisi Üyesi Sema Çelebi;

Düzce İl Genel Meclisi Üyesi Sema Çelebi;
A+A-

Düzce İl Genel Meclisi'nin tek kadın üyesi Sema Çelebi,Türk milletinin var olma mücadelesinde kadınların önemli bir yerinin olduğunu söyledi. 5 Aralık Türk kadını genel seçimlere katılma, milletvek

Düzce İl Genel Meclisi'nin tek kadın üyesi Sema Çelebi,Türk milletinin var olma mücadelesinde kadınların önemli bir yerinin olduğunu söyledi.
5 Aralık Türk kadını genel seçimlere katılma, milletvekili seçme ve seçilme hakkına kavuştuğu gün ile ilgili bir Meclisin tek kadın üyesi Sema Çelebi bir konuşma yaptı. Çelebi, "Analarımız, Cennetin ayaklarının altında olduğu muhterem varlıklarımız. Bu güzel günümüzde sizlere sevgi, minnet ve saygılarımı sunuyorum. Türk milletinin 20. Yüzyıl başlarında verdikleri var olma mücadelesinde Erzurum'da Nene Hatunlar, Kara Fatmalar, Çanakkale'de Nafize kadın, Artvin'de Nazlı nene Aziziye'de Name kadın, Kastamonu'da Halime Çavuş gibi daha niceleri cephelerdeki kahramanlıkları yanında birçok kahramanlar yetiştirerek Türk tarihinde layık oldukları yerlerini almışlardır. Dünyada ve Türkiye'de demokrasinin gelişmesinde kadınların ve kadın haklarının önemli bir yeri vardır. Hatta onların sahip olduğu haklar ülkenin gelişmişlik seviyesinin önemli nişanesi olmuştur. Kadınlarımız iş hayatı dışında da Anne ve Eş olarak farklı roller üstlenmiş ve toplumların daha huzurlu olabilmelerinde doğrudan veya dolaylı görevler yapmışlardır. Kadınların dünyasında günlük hayat ince ayrıntılar ve küçük detaylar ile doludur. Bu durum onların hassasiyetinden kaynaklanır. Çünkü onlar duygu ve sevgi doludur. Bu bakımdan çok önemsenmeleri gerekir. Onları sevgiyle kucaklıyorum. Onların hak ettikleri duruma gelmelerindeki değişimleri yapan M. Kemal Atatürk'ü minnet, şükran ve rahmetle anıyorum" diye konuştu.
(AY)

05.12.2012 15:50:50 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT