1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Düzce İgm Alınacak Hizmet Bedeleni Belirledi

Düzce İgm Alınacak Hizmet Bedeleni Belirledi

Düzce İgm Alınacak Hizmet Bedeleni Belirledi
A+A-

Düzce İl Genel Meclisi 2013 yılına ait imar uygulamalarında alınacak hizmet bedelini belirledi. Buna göre ticaret tarım ve hayvancılık amaçlı kurulacak yapılarda metrekare başına 2 lira ruhsat, 1 lira

Düzce İl Genel Meclisi 2013 yılına ait imar uygulamalarında alınacak hizmet bedelini belirledi. Buna göre ticaret tarım ve hayvancılık amaçlı kurulacak yapılarda metrekare başına 2 lira ruhsat, 1 lira iskan bedeli ödenecek. Sanayi yapılarında ise metrekare başına 3 lira ruhsat, 1.50 lira iskan ücreti alınacak.
Plan ve Bütçe Komisyonu 2013 yılına ait imar uygulamalarından alınacak hizmet bedellerini bir rapor halinde meclise sundu. Buna göre plan örneğinden A4 için 10, pafta için 50 lira, imar durumu öğrenebilmek için 50 lira, plansız alanların ifraz, tevhit, irtifak hakkı ile ilgili Encümen kararı için 100 lira, planlı alanların ifraz, tevhit, irtifak hakkı ile ilgili Encümen kararı için 5 metrekareye kadar 250, 5 bin metrekarenin üzeri için ilave 0.10 lira, kat irtifakı proje tasdiki için metrekare başına 0.10 lira, TİP proje için 100 lira ve ekspertizi için 100 lira hizmet bedeli alınacak.
Öte yandan ticaret, tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde kullanılacak konutlar için metrekare başına 2 lira, konut dışı kentsel çalışma alanında yapılacak yapılar için metrekare başına 2.50 lira, sanayi imar planı alanında yapılacak yapılar için metrekare başına 3 lira ruhsat bedeli alınacak.
Ayrıca, ticaret, tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde kullanılacak konutlar için metrekare başına 1 lira, konut dışı kentsel çalışma alanında yapılacak yapılar için metrekare başına 1.25 lira, sanayi imar planı alanında yapılacak yapılar için metrekare başına 1.50 lira iskan bedeli ödenecek.
(AY)

12.01.2013 12:17:15 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT