1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Düzce Belediyesi'nden Kar Seferberliği

Düzce Belediyesi'nden Kar Seferberliği

Düzce Belediyesinden Kar Seferberliği
A+A-

Yoğun kar yağışı ile birlikte Düzce Belediyesi de karla mücadele programını uygulamaya geçirdi. Buna göre daha önceden hazırlıklarını tamamlayan Düzce Belediyesi Fen İşleri, Su ve Kanalizasyon Müdürlü

Yoğun kar yağışı ile birlikte Düzce Belediyesi de karla mücadele programını uygulamaya geçirdi. Buna göre daha önceden hazırlıklarını tamamlayan Düzce Belediyesi Fen İşleri, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü koordinasyonu ile sahada çalışmaya başladı. İlk aşamada da ekipler kalıcı konutlar ile şehir merkezinde ana arterlerin ulaşıma açık tutulmasına yönelik çalışıyorlar.
Düzce Belediyesi tarafından kar yağışının ardından olumsuz koşulların oluşmaması için önlemler alındı. Bunun için de öncelikli olarak kalıcı konutlar ile şehir merkezinde ulaşım açısından yolların açık tutulması için çalışmalar yapılıyor. Bu arada da takviye ekiplerle birlikte de kaldırım temizleme ile tuzlama çalışmaları da yapılıyor. Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Bayram Bayraktar, belediyenin kış ve karla mücadele programının önceden belirlendiğini işaret ederek, "Karla mücadele için belediyemizin Fen İşleri Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü başta olmak üzere işbirliği ve koordineli bir çalışma yürütülmektedir. Kar yağışı ile birlikte sahaya çıkacak ekiplerimiz bellidir. Buna ilişkin iş makineleri de hazırdır. Hizmet akışına göre 5 adet kamyon, 3 adet tuz serme aracı, 11 adet kepçe ve 3 greyder sahada çalışmaktadır. Ayrıca kaldırım temizliği için de 150-200 kişi ekipler halinde çalışmaktadır. Bir yandan kar küreme ve temizleme, diğer yandan tuzlama çalışmaları yapılmaktadır" dedi.
Bayraktar, öncelikle olarak kalıcı konutlar ile şehir merkezinde yolların ulaşıma açık tutulması için çalışıldığını ifade ederek "Kar yağışı ile birlikte aynı anda tüm yollar kapanmaktadır. Otobüslerin güzergahları bellidir. Bu amaçla önce ana arterlerde ulaşım için yolların açık tutulması gerekiyor. Buna öncelik veriyoruz. Sonra da şehir merkezinde insanların yoğun hareket ettiği bölgelerde kar temizlemesi yapılmaktadır. Daha sonra gün içinde ve sonraki günlerde ara sokaklarda çalışmalar programlandı. Amacımız olumsuz kış şartlarının hizmetleri aksamasına engel olmaktır. Bunun için de ekiplerimiz 24 saat hizmet esasına göre hazır bekliyor" diye konuştu.
(AY)

08.01.2013 12:53:37 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT