1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram; Düzce

Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram; Düzce

Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram;  Düzce
A+A-

Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 76'ıncı yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Bayram mesajında Türk milletinin Türk edebiyat ve düşün

Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 76'ıncı yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Bayram mesajında Türk milletinin Türk edebiyat ve düşünce tarihinin en önemli şahsiyetlerinden olan Mehmet Akif Ersoy'un unutmayacağını, daima sevgi ve saygıyla yad edileceğini bildirdi.
Belediye Başkanı İsmail Bayram, Mehmet Akif Ersoy'un Türk milletine vatan sevgini aşıladığını belirterek, Ersoy'un, Türk milletinin duygularını, milli ve manevi değerlerini, acılarını, kederlerini, sorunlarını yüreğinde hissettiğini ve bunları şiirlerinde en güzel şekilde ifade ettiğini kaydetti. Başkan Bayram mesajında şu görüşlere yer verdi: " Bağımsızlığımızın ve birliğimizin en önemli sembollerinden olan İstiklal Marşı, milletimizin özünü, hür yaşama kararlılığını ve yüceliğini ortaya koyan anıtlaşmış bir eserdir. İstiklal Marşı, coşku ve duygu seli yaratan mısralarıyla, taşıdığı yüksek manayla Türk milletine mal olmuştur. Milli şairimiz Mehmet Akif, kaleme aldığı İstiklal Marşı'nda, Türk milletinin özünü, yüceliğini, duygularını, milli ve manevi değerlerini en mükemmel şekilde ortaya koymuştur. Akif, İstiklal Marşı'yla ezelden beri hür yaşamış milletimizin sesi, dili olmuştur."
(AY)

26.12.2012 11:51:21 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT