1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram:

Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram:

Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram:
A+A-

Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı' nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan İsmail Bayram mesajında, basının bağımsız haber verme özelliğinin demokrasinin bir ger

Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı' nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan İsmail Bayram mesajında, basının bağımsız haber verme özelliğinin demokrasinin bir gereği olduğunu belirtti.
Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram'ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında "10 Ocak 1961 yılında basın sektöründe çalışan gazetecilerin çalışma hakları ve basın özgürlüğü için 'Çalışan Gazeteciler Günü' olarak ilan edildi. Bu hareket aslında, basın hakları ve özgürlüklerine getirilen kısıtlamalara bir tepki olarak gelişti. Bugün artık her kişi ve kuruluş, basının bağımsız verme özelliğinin demokrasinin bir gereği olduğunun bilincindedir. Basın mensupları her şeyden önce kamuoyunun bir parçasıdır. Bölgelerine ve ülkelerine, uluslar arası ölçüde, insanlığın çıkarları doğrultusunda sorunları dile getirmekte ve çözümü için yol gösterici olabilmektedir. Bu açıdan bakıldığında, basın her ülkede yönetim ve halk arasında bir köprü vazifesi görmektedir. Bunun için basın hakları ve çalışma ortamları demokratik koşullar içinde belirlenmelidir. Bu duygu ve düşüncelerle basın sektöründe çalışan tüm gazetecilerin 'Çalışan Gazeteciler Bayramını' kutlar, duyarlılık ve sorumluluk gerektiren hizmetlerinde başarılar dilerim" dedi.
(AY)

09.01.2013 15:09:29 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT