1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Duyarlı Vatandaş

Duyarlı Vatandaş

Duyarlı Vatandaş
A+A-

Düzce'de, duyarlı bir vatandaş motosikleti ile trafiğe çıkarken sadece kendisine değil, motorun sepetinde bulunan oğluna da kask taktırması dikkat çekti. Trafiğe çıkan motosiklet ve bisiklet sürücüle

Düzce'de, duyarlı bir vatandaş motosikleti ile trafiğe çıkarken sadece kendisine değil, motorun sepetinde bulunan oğluna da kask taktırması dikkat çekti.
Trafiğe çıkan motosiklet ve bisiklet sürücülerinin kask takması zorunlu olduğu halde, birçok sürücü bu kurala gerektiği gibi riayet etmiyor. Bisiklet ve motosiklet kullanımının bir hayli yaygın olduğu Düzce'de, bu araçların karıştığı ölümlü ve yaralamalı kaza sayısında artış gözleniyor. Düzce'de duyarlı bir vatandaş, kaza riskine karşı sepetli motosikletiyle trafiğe çıkarken sadece kendisi değil, oğluna da kask taktırmış. Böylece trafikteki muhtemel kaza tehlikesine karşı gereken tüm önlemleri alarak diğer sürücülere örnek olmuş. Öte yandan kırmızı ışıkta yanlarında duran başka bir motosiklete binmiş iki genç ise kasksız olarak dikkat çekiyor.
(AY)

05.01.2013 10:17:37 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT