1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dursunbey'de Mekke'nin Fethi Kutlandı

Dursunbey'de Mekke'nin Fethi Kutlandı

Dursunbeyde Mekkenin Fethi Kutlandı
A+A-

Dursunbey'de 'Mekke'nin Fethin'de Büyük Buluşma' isimli gecede ilahi sanatçısı Sedat Uçan sesi ile katılımcıları ağlattı. Dursunbey Belediyesi ve Dursunbey Alperen Ocaklarının ortaklaşa düzenledi "

Dursunbey'de 'Mekke'nin Fethin'de Büyük Buluşma' isimli gecede ilahi sanatçısı Sedat Uçan sesi ile katılımcıları ağlattı.
Dursunbey Belediyesi ve Dursunbey Alperen Ocaklarının ortaklaşa düzenledi "Mekke'nin Fethin'de Büyük Buluşma" isimli gece'de Dursunbeyli vatandaşlar unutulmaz bir gece yaşadı. Salonun hınca hınç dolduğu geceye Dursunbey Belediye Başkanı M. Ruhi Yılmaz, İlçe Müftüsü Nihat Sevil, BBP İlçe başkanı Beytullah Dalkıran ve İlçe Yöneticileri, MHP İlçe Başkanı Mustafa Temel ve ilçe yönetimi ile çok sayıda Dursunbeyli vatandaş katıldı. Saygı duruşu ile başlayan gece'de saygı duruşu müzik fonu olarak salavatlerin getirilmesi vatandaşları duygulandırdı. Saygı duruşunun ardından ise istiklal marşı okundu. Alperen Ocakları Dursunbey Başkanı Seyitali Çeşme, birçok insanın yılbaşı adı altında kutlanan ve Müslümanların hiçbir gelenek ve göreneğinde yer almayan bu geceyi manevi duygular içinde yaşamanın önemine değindi. Daha sonra Balıkesir Paşa Cami'nde müezzinlik yapan Dursunbeyli Hafız Nafiz Duman Kuran-n Kerim tilaveti ile müthiş bir haz yaşattı. İlahi Sanatçısı Bahtinur Çakar'ın sahne aldığı gecede daha sonra ünlü İlahi Sanatçısı Sedat Uçan eşsiz sesi ile salonda bulunan herkesi kendine hayran bıraktı. İlahiler seslendiren Sedat Uçan Dursunbey Belediye Başkanı M. Ruhi Yılmaz'a da mikrofonu uzatarak bir kaside okuttu. Okuduğu kaside ile büyük beğeni toplayan Başkanı salon uzun süre alkışladı. Gecenin sonunda Küçük semazenler Sedat Uçan'ın söylediği ilahiler eşliğinde sema yaparken vatandaşlar küçük semazenlere hayran kaldı.
(HD-YS)

04.01.2013 12:11:46 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT