1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Durağan'da Kaldırım Ve Çevre Düzenleme Çalışması

Durağan'da Kaldırım Ve Çevre Düzenleme Çalışması

Durağanda Kaldırım Ve Çevre Düzenleme Çalışması
A+A-

Durağan Belediyesi, şehir merkezindeki kaldırım ve yolların parke taşı ile döşenmesi çalışmalarına devam ediyor. İlk etapta birçok organizasyonun yapıldığı kapalı spor salonunun yolunu yapan beledi

Durağan Belediyesi, şehir merkezindeki kaldırım ve yolların parke taşı ile döşenmesi çalışmalarına devam ediyor.
İlk etapta birçok organizasyonun yapıldığı kapalı spor salonunun yolunu yapan belediye, bütün mahallelerdeki ara yolların en kısa sürede kilit parke taşı ile yapılacağı belirtildi. Her mahalleye eşit şekilde hizmet götürmeyi hedeflediklerini belirten Durağan Belediye Başkanı Ali Dalkılıç, "Hiçbir vatandaşımız mahallemize hizmet gelmedi diye üzülmesin. Ama imkanlar doğrultusunda girilmedik cadde, sokak bırakmayacağız. Merkez Mahallesi'nden Yeşilyurt Mahallesi'ne, Gökırmak Mahallesi'nden Buzluk ve Altınkaya Mahallesi'ne kadar bütün mahallelerimize çalışmalar yapacağız" dedi.
İlk etapta bazı alanlarda çalışmaların yoğunlaşmasının nedenini acil yapılması gereken bölgeler olarak tanımlayan Dalkılıç, "Genelde organizasyonların kapalı spor salonunda yapıldığını ve öğrencilerinde okullarına giderken sıklıkla kullandıkları yolun çalışmalarını tamamlandık. Öğrencilerimiz de okullarına giderken bu yolu sıklıkla kullanıyor. Yolla ilgili sorunları çözdük ve kilit parke ve renkli karo taşı döşemesi ve çevre düzenleme çalışmalarıyla birlikte yolu kullanılabilir hale getirdik. Çok şükür halkımızın bu sorununu da çözdük. İlçemizde sık sık programların yapıldığı bir diğer kurumumuzda Halk Eğitimi Merkezi. İnşallah bu kuruma giden yolun çalışmalarına başladık, çalışmalarımızın bir bölümünü tamamladık. En azından şuanda yola kilit parke döşedik ve halkımızın ayağını çamurdan kurtardık. Kaldırım ve çevre düzenleme çalışmalarıyla da bu kurumumuza giden bölgelerin çalışmalarını tamamlayarak, bu sorunu da ortadan kaldırmış olacağız. Hangi şartlarda olursa olsun çalışmalarımıza ara vermeden, halkımızın isteklerini ve eksikliklerini gidermeye gayret ediyoruz. Tabi gönlümüz ister ki bütün sorunları ortadan kaldıralım" diye konuştu.
(SNP-SLH-Y)

21.01.2013 10:50:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT