1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dünya Yaşlılık Derneği'nden Bolu Belediyesi'ne Ziyaret

Dünya Yaşlılık Derneği'nden Bolu Belediyesi'ne Ziyaret

Dünya Yaşlılık Derneğinden Bolu Belediyesine Ziyaret
A+A-

Dünya Yaşlılık Derneği Başkanı Umut Çınar, Bolu'da hayata geçirilecek olan 'Yaşlılar Köyü'ne tam destek verdiklerini açıkladı. Dünya Yaşlılık Derneği Başkanı Umut Çınar ve yönetim kurulu üyesi Orku

Dünya Yaşlılık Derneği Başkanı Umut Çınar, Bolu'da hayata geçirilecek olan 'Yaşlılar Köyü'ne tam destek verdiklerini açıkladı.
Dünya Yaşlılık Derneği Başkanı Umut Çınar ve yönetim kurulu üyesi Orkun Saraçoğlu, Bolu Belediyesi'ni ziyaret ederek Başkan Alaaddin Yılmaz ile bir araya geldiler. Bolu Belediyesi, Neuss Belediyesi, Kızılay ve Kızılhaç tarafından hayata geçirilecek olan 'Yaşlılar Köyü' projesine tam destek verdiklerini ifade eden Dernek Başkanı Umut Çınar, Bolu'ya yapılacak 'Yaşlılar Köyü' projesi ile hem dünyanın hem de tüm Türkiye'nin gözünün Bolu'da olacağını belirtti. Dünyanın en büyük sorunlarından birinin de yaşlılık olduğunu ve dünya nüfusunun giderek yaşlandığını ifade eden Çınar, "Bu konunun farkında olduklarından dolayı da Bolu Belediyesini ve Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz'ı kutluyorum. İnşallah burada yapılacak tesisle hem dünyanın hem de ülkemizin gözü burada, Bolu'da olacak. Ayrıca doğurganlık oranı yüzde 3'lerden yüzde 1'e düştü ve ortalama yaşam süreci 1950'lerde 30'lu yaşlardayken, günümüzde 90'ların üzerine çıkacak. Dolayısıyla yaşlı nüfusu giderek daha da artacak. Yurt dışından ve yurt içinden Bolu bu proje ile birçok ziyaret alacak. Hem yapmış olduğu bu tür yatırımlar hem de ufkunun geniş olmasından dolayı başkanımızı bir kez daha tebrik ediyorum" diye konuştu.
Dünya Yaşlılık Derneği Başkanı Umut Çınar'a ziyaretinden dolayı teşekkür eden ve 'Yaşlılar Köyü' projesi ile ilgili geniş bilgiler veren Başkan Yılmaz ise konuşmasında, "Öncelikle böyle bir övgüyü almak bizim için onurdur. Bolu Allah'ın doğal güzellikleri cömertçe bahşettiği bir yer ve biz Bolu'ya 'tabiatın kalbi' diyoruz. Bu kadar güzel bir yerde insanlar yaşamalı, dinlenmeli ve hayatlarını güzelliklerle geçirmeli. Onun için şehirde yaptığımız birçok çalışmanın yanında şimdi de 'Yaşlılar Köyü' projesi ile ilgili çalışıyoruz. Bolu Belediyesi, Neuss Belediyesi, Kızılay ve Kızılhaç olarak birlikte yola çıktığımız bu proje için yeri Bolu Belediyesi olarak biz ayarladık. Temiz Su Arıtma Tesisi'nin üst bölgesinde ormanla iç içe bir alanda en az bin kişilik olacak şekilde bir 'Yaşlılar Köyü' oluşturmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştı.
Şu ana kadar yaşlılara huzur evi gibi yerlerde baktıklarını ve burada yaşlıların emanetçi gibi durduğunu vurgulayan Yılmaz, "Burada ise herkesin kendine ait bir yaşam alanı olacak ve 'burası benim' diyebilecek. Kapısının önünde bahçesinin olacağı, sağlık kuruluşlarının, sosyal tesislerinin olacağı bir yapı içerisinde, insanlarımızın yaşlılık yıllarını huzur içerisinde geçirebilecekleri bir sistem kurmak için çalışıyoruz. Bu konuda tabi Neuss Belediye Başkanımıza, Kızılay Bolu Şubesi başta olmak üzere Kızılay kurumunun tamamına, Kızılhaç'a çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca bu proje ile ilgili olarak birçok insanda katkı veriyor ve biz bu konuda gün geçtikçe daha büyük bir heyecan duyuyoruz. İnşallah bu heyecanımızı en kısa zamanda gerçeğe dönüştürürüz ve 'tabiatın kalbi' dediğimiz Bolu'da, yaşlılarımızın yaşamlarının geri kalanını huzur içerisinde geçirebilecekleri bir mekânı hazırlarız" ifadelerine yer verdi.
(BV-MA)

30.01.2013 16:25:41 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT