1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dünya İzcileri Çaydeğirmeni Beldesi'nde Buluşacak

Dünya İzcileri Çaydeğirmeni Beldesi'nde Buluşacak

Dünya İzcileri Çaydeğirmeni Beldesinde Buluşacak
A+A-

Zonguldak İzci Lideri Bahtiyar Emiroğlu önderliğinde düzenlenecek olan "Yağmur Şehri İzcileri" adlı projeye Çaydeğirmeni Beldesi ev sahipliği yapacak. Zonguldak'ın Çaydeğirmeni Beldesi'nde dünya iz

Zonguldak İzci Lideri Bahtiyar Emiroğlu önderliğinde düzenlenecek olan "Yağmur Şehri İzcileri" adlı projeye Çaydeğirmeni Beldesi ev sahipliği yapacak.
Zonguldak'ın Çaydeğirmeni Beldesi'nde dünya izcileri bir araya gelecek. Proje kapsamında bir haftalık kampa katılmak üzere 8 ülkeden 18-26 yaş arası 50 genç izci 18-25 Mart tarihleri arasında Çaydeğirmeni izci kampında bir araya gelecekler. İspanya, Romanya, Polonya, Malta, Çekoslovakya, Litvanya, ve ülkemizden katılacak olan genç izciler Çaydeğirmeni'nde buluşacak. "Yağmur İzcileri Şehri" projesi ile çeşitli ülkelerden gelecek olan genç izcileri bir araya getirerek kaynaşma sağlanması ve kültür alışverişinde bulunulması hedefleniyor. Çaydeğirmeni'nde uygulanacak proje hakkında bilgi vermek üzere proje sahibi ve Zonguldak İzci Lideri İzci Lideri Bahtiyar Emiroğlu Belediye Başkanı Satılmış Gebeş'i ziyaret ederek düzenlenecek olan etkinlikle ilgili şunları söyledi ," Hedefimiz Zonguldak izcileri tarafından gerçekleştirilecek olan "Yağmur Şehri İzcileri" projesini Çaydeğirmeni Beldesinde hayata geçirmek ve 8 ülkeden 50 genç izciyi bir araya getirerek aralarında kültür kaynaşması yaşanmasını sağlamak istiyoruz. Bu kapsamda bir hafta süre ile kampa gireceğiz. Çaydeğirmeni'ni izci üssü yapacağız. Ziyaretimizin nedeni proje hakkında bilgi vermek üzere Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş'i ziyaret ettik. Bu zamana kadar beldede gerçekleştirdiğimiz etkinliklerde kendisinin çok büyük desteğini gördüm. Ben vermiş olduğu desteklerden dolayı Başkanım Gebeş'e teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.
(FE-SA)

15.02.2013 14:47:52 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT