1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Dünya Hafıza Şampiyonu'ndan Seks İçin Müthiş İddia

Dünya Hafıza Şampiyonu'ndan Seks İçin Müthiş İddia

Dünya Hafıza Şampiyonu'ndan Seks İçin Müthiş İddia
A+A-

Dünya Hafıza Şampiyonu ortaya çok sansasyonel bir iddia attı. Söylediğine göre seks düşünmek hafızayı geliştirmenin önemlii yollarından biri.

Dünya Hafıza Şampiyonu 32 Yaşındaki Ed Cooke, ortaya çok konuşulacak bir iddia attı. Ed'e göre sekse dair düşünceler ve imgeler hafızayı güçlendirmekte ve bir şeyleri hatırlamakta kolaylık sağlıyor, yardımcı oluyor.

 

32 Yaşındaki Şampiyona göre eğer ki birşeyi hatırlamak istiyorsanız onu mutlaka seks ile bağdaştırmalısınız. İşte o zaman o şeyi asla unutmazsınız. Cooke, eski zamanlardaki politikacıların halka karşı hitap ettiklerinde, söyleyecekleri cümleleri unutmamak için zihinlerinde o metinleri seksle bağdaştırdıklarını belirtiyor. Ayrıca, küfür ve şiddet de seksin gördüğü bu görevi görebiliyor.

 

Cooke, 1 saat içerisinde 1000'e yakın telefon numarasını ezberleyebiliyor, 2 dakika içinde de numaralı kartların tamamını sıraya dizebiliyor. Oxford Üniversitesi'nde psikoloji dalında eğitim gören Cooke'a göre hafızanın herhangi bir gizemi yok ve yine ona göre insanlar, kötü şeyleri hatırlamakta her zaman daha başarılı. 

A+A-

HABERE YORUM KAT