1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dünya Hafıza Şampiyonu Devrek'e Geldi

Dünya Hafıza Şampiyonu Devrek'e Geldi

Dünya Hafıza Şampiyonu Devreke Geldi
A+A-

Dünya Hafıza Şampiyonu Melik Duyar Devrek Belediyesi'nin davetlisi olarak seminer vermek üzere Devrek'e geldi. Çeşitli televizyon kanallarında yaptığı hafıza gösterileri ile tanınan ve Fotografik H

Dünya Hafıza Şampiyonu Melik Duyar Devrek Belediyesi'nin davetlisi olarak seminer vermek üzere Devrek'e geldi.
Çeşitli televizyon kanallarında yaptığı hafıza gösterileri ile tanınan ve Fotografik Hafıza Dünya Şampiyonu olan Duyar Devrek Belediye Nikah Salonu'nda davetlilere seminer verdi.
Devrek Belediyesi'nin katkılarıyla seminere katılan Duyar Türkiye'ye "Hafıza ve Beyin Eğitimi" kavramını öğreten Türkiye'de bu konudaki eğitimleri başlatan kişi olarak tanınıyor. 1994 yılında katıldığı İngiltere Beyin Vakfı tarafından düzenlenen Dünya Hafıza Şampiyonası'nda "Fotografik Hafıza" dünya şampiyonu olarak altın madalya almış ve dünyanın sayılı hafızaları arasına yer alan ve MİT'de, Harp Akademilerinde ve Polis Akademisinde "İsimler ve Yüzler Hafızası", "Beyni Etkin Kullanma" dersleri de veren Duyar Devreklilere, Çocuk ve zeka gelişimi, hafıza eğitimi, mental aritmetik, mega hafıza ve beyni etkin kullanmak konularında bilgiler verdi.
Düzenlenen programa, Devrek Belediye Başkan Yardımcısı Çetin Bozkurt, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Gün Albayrak, Devrek Toplum Sağlığı Müdürü Dr. Nuray Kurt ve çok sayıda davetli katıldı.
Programın ardından konuşmacı Melik Duyar'a Belediye Başkan Yardımcısı Çetin Bozkurt tarafından ilçenin simgesi olan Devrek bastonu hediye edildi.
(FE-SA)

19.02.2013 17:10:52 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT