1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Dünya Dalış Rekortmeninden Başkan Kaya'ya Ziyaret

Dünya Dalış Rekortmeninden Başkan Kaya'ya Ziyaret

Dünya Dalış Rekortmeninden Başkan Kayaya Ziyaret
A+A-

Van Gölü’nde paletsiz değişken ağırlık ile 55 metre olan dünya rekorunu kırmayı hedefleyen Dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Ercümen, Van Belediye Başkanı Bekir Kaya’yı ziyaret etti.


Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Su Ürünleri Fakültesi Dekanı ve Doğa Gözcüleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Mustafa Sarı, dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Ercümen ve Van Gölü’nde dalışı çekecek teknik ekip, Van Belediye Başkanı Bekir Kaya’yı makamında ziyaret etti. Ziyaretçileri kapıda karşılayan Kaya, daha sonra makamında konuklarla bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme öncesi Prof. Dr. Mustafa Sarı, barışı simgeleyen beyaz renkli atkısını boynundan çıkararak Bekir Kaya’ya hediye etti.


Dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Ercümen, uluslararası platformda Van Gölü’ne dikkat çekmek ve burada yaşayan inci kefali balığının korunmasına dikkat çekmek amaçlı bu dalışı yapacağını söyledi.


Ercümen, “Van’da doğa harikası güzel yerlerimiz var. Buraların bir nebzede olsa tanıtımına sebep olacağım için mutluyum. Siz değerli yöneticilerimizin de destek amaçlı orada bulunmanızı istiyorum” dedi.


\"\"

Ercümen, daha sonra 1-2 Haziran tarihlerinde Akdamar Adası açıklarında gerçekleştireceği serbest dalış için Kaya’ya davetiye verdi.
Ziyaretlerinden dolayı Ercümen ve konuklarına teşekkür eden Kaya, programa katılmak istediğini söyledi. Zaman darlığı ve yoğun programı arasında bu etkinliğe katılmak istediğini ifade eden Kaya, Ercümen’e başarılar diledi. Konuşmaların ardından Kaya, günün anınsa fotoğraf çektirdi.

A+A-

HABERE YORUM KAT